آقای حسن رمضانی و ملاقات وی با آیت الله العظمی سیستانی

و اما نسبت دروغی که آقای رمضانی به آیت الله العظمی سیستانی داده است و پاسخ آن مرجع عالیقدر چنین است:

حسن رمضانی می گوید: دوست عزیز ... ما را به جناب آقای سیستانی به عنوان کسی که در حوزه ی علمیه قم به تدریس علوم عقلی و عرفانی و کتابهای اسفار، اشارات و مخصوصاً کتاب فصوص الحکم اشتغال دارد معرفی کرد.

اینکه عرض می کنم «مخصوصاً کتاب فصوص الحکم» به خاطر حساسیتی است که روی این کتاب وجود دارد متأسفانه در همین حوزه ی علمیه قم کتاب فصوص الحکم از منظر خیلی از افراد و حضرات ]مراجع تقلید شیعه و علمای آگاه[ از جمله کتب ضاله و بدنام است چون مؤلفش محی الدین ابن عربی است که وحدت وجودی و متهم به کفر و زندقه است لذا وقتی که پیش خیلی از این آقایان از فصوص نام برده می شود عکس العمل منفی از خود نشان می دهند اما برخورد حضرت آیت الله سیستانی با شنیدن این که من از کسانی هستم که در حوزه ی علمیه قم کتاب فصوص را تدریس می کنم بسیار دلنشین و جالب بود.

... [آیت الله العظمی سیستانی:] من بحمد الله تا حالا اطلاعاتم نسبت به عرفان و تصوف خوب، جامع و کامل است و از نظر جناب سیدحیدر آملی در مقدمه جامع الاسرار یا در مقدمه شرحش بر فصوص که به پیوند بین تشیع و تصوف قائل است کاملاً مطلع هستم.

توضیح رمضانی:

البته صرف اطلاع نبود، چون ایشان وقتی فرمودند مطلع هستند گرچه صریحاً نگفتند مطلب سیدحیدر را قبول دارم یا ندارم، اما طوری آن سخن را گفتند که کاملاً استنباط می شد که ایشان به این باور رسیده اند که بین تشیع و تصوف حقیقی ـ نه تصوف منحرف از اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام ـ پیوند برقرار است.

خلاصه: آقای رمضانی با چنین نسبت های تأیید نشده ای می خواهد بگوید روش آیت الله العظمی سیستانی در معارف همان روش محی الدین در فصوص است و کتاب فصوص الحکم و جامع الاسرار را تأیید نموده و پذیرفته اند.

خواندن 450 دفعه
Share this article

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز1243
دیروز1333
این هفته7456
این ماه17355
جمع بازدیدها866288

1397-08-27
Top