آیا شمر اهل بهشت است؟؟!!

صمدی آملی: شمر زودتر ز ما به بهشت می رود!!!

 

عذاب شمر!!!

 

علامه امینی می فرمودند

مدتها فکرمی‌کردم که خداوند چگونه شمر ملعون را عذاب می‌کند؟

و جزای آن تشنه لبی و جگر سوختگی حضرت سیدالشهداعلیه السلام را چگونه به او می‌دهد؟

آیا فلاسفه یونان مشرک و قائل به اشتراک جنسی بودند؟

آقاي جوادي آملي:

تاریخ مدرن خاورمیانه نشان می‌دهد ارسطو و سقراط و ... همه از شاگردان حضرت ابراهیم بودند... تلّقی و دریافتی که حکمای اسلامی از این راه نسبت به افلاطون به دست آورده‏اند این است که او حکیمی موحّد است که در روزگار گسترش کثرت‏های اساطیری و دیدگاه‏های مشرکانه، بر گذر از ظواهر طبیعی و مادّی، و وصول به حقایق و صور ازلی همّت ورزیده، و علاوه بر طریق تصفیه و شهود قلبی، با استعانت از برهان و استدلال مفهومی، به حراست از مرزهای توحید که حاصل تعالیم انبیاء سلف بوده پرداخته است.

(روزنامه شرق - شنبه 17 مهر 89)

بالاخره کداميک صحيح است؟

آقاي جوادي آملي:

سيدنا الاستاد (طباطبايي) بحث معاد اسفار را تدريس مي‌کردند و هيچ گونه اثبات و ردّي در مطلب آخوند نداشتند.

مناظره آيت الله سيدان با جوادي آملي

 در این جا نظر مبارک مرحوم آیت الله العظمی حاج شیخ حسن صافی(رحمة الله) را در مورد فلسفه و عرفان و به طور کلی طرز تفکر دارالصادق(ع) که تحت اشراف و سرپرستی فرزند فاضل و محقق  ایشان اداره می شود که مجله ی نورالصادق یکی از فعالیت های این مجموعه می باشد بیان می نماییم تا خوانندگان عزیز و حق طلبان مخصوصا دشمنان دانا و دوستان نادان و بی تقوای مرحوم آیت الله صافی بدانند که تهمت صوفیگری به علما و بزرگان دین از سوی پیروان فلسفه و عرفان همیشه بوده و خواهد بود مخصوصا که پس از این که عالمی با نفوذ از دنیا برود این شایعات و تهمت ها شدیدتر می شود لذا باید مراقب بود که دشمنان مکتب وحی نتوانند از این طریق به مکتب امام صادق ضربه ای وارد نمایند.
 

آیا هشام بن حکم قائل به تجسیم و کافر بود؟؟!!!

آیت الله العظمی خویی (ره) می فرمایند:

قاضی : در فلسفه از دین خبری نیست.

عرفان متعالی / 34

توهین هایی که معمولا اهل فلسفه وعرفان به فقها و مراجع ودر حقیقت هرکه مخالف آنها باشد داشته اند ، کم نیست وکاملا مشخص است ولی به جای پاسخ منطقی واستدلالی شروع می کنند به توهین وخراب کردن مخالف! در این متنی که می بینید واز سخنان آقای صمدی است ایشان مخالفان را به کنایه از الاغ پایین تر آورد. علمای مخالف وفقهای عزیز که مستنبطین دین در زمان غیبت هستند را عوام علما وعلمای عوام خواند و درس نخوانده و جاهل نیز به آنها گفت .نمی دانم انسان باید چقدرمنحرف باشد که اینگونه به مرجعی که سالیان سال عمرش را درراه اسلام واحکام دین گذاشته جاهل بنامد.

امام خمینی : اسفار اربعه با طول و عرضش از سفر به سوی دوست بازم داشت ، نه از فتوحات فتحی حاصل و نه از فصوص الحکم حکمتی دست داد.

به سوی نور ، صحیفه نور ج 22 ص 380 - آذر ماه 1365

صفحه1 از18

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز154
دیروز814
این هفته4558
این ماه13645
جمع بازدیدها891959

1397-09-24
Top