واکنش شدید آیت الله العظمی نوری همدانی به همایش سید هاشم حداد و کنگره مولوی

انتقاد شدید آیت الله العظمی نوری همدانی از کنگره مولوی و بزرگداشت سید هاشم حداد در قم


به گزارش خبرگزاری بین المللی شفقنا، حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی نسبت به برگزاری کنگره مولوی و همایش هاشم حداد شدیدا واکنش نشان داد و از حوزه و مسئولان کشور خواست از برگزاری چنین برنامه هایی جلوگیری کنند.

این مرجع تقلید در دیدار رئیس و معاونان مرکز خدمات حوزه علمیه از تجمع طلاب در قم و عدم مهاجرت به شهرستان ها و خالی بودن بلاد از علما اظهار نگرانی کرد.

او ابراز داشت: البته باید در ابتدا زمینه این هجرت و امکانات حداقلی ایجاد شود چون طلاب امروز واقعا در شرایط سخت بسر می برند البته متاسفانه وضعیت اقتصادی کشور طوری است که اکثر مردم از نظر معیشت دچار مشکل هستند لذا از مسوولان می خواهیم چاره اندیشی کنند الحمد لله مردم ما صبور و با استقامت هستند و مشکلات را درک می کنند ولی این باعث نشود درخدمت به آنان کوتاهی شود.

 

آیت الله العظمی نوری همدانی در ادامه گفت: باید واقعا طلابی که زحمت کشیدند و تا جایی درس خوانده اند یا مدرس هستند به استانها بروند و خلا پیش آمده را پر کنند؛ امروز شهرها نیاز به یک عالم کامل دارند که در کنار مردم باشد همانند مردم زندگی کند و احتیاجات آنها را برطرف کند و به هدایت و تبلیغ مشغول باشند البته این کار زحمت دارد ولی ما طلبه ها باید این کار را انجام دهیم .

 

او یکی از آفات نبود علما در بلاد را فعالیت فرق منحرف که با اسلام و فرهنگ اهلبیت علیهم السلام سازگار نیست دانست و عنوان داشت: یکی از اینها همین صوفیه هستند که دشمن اهلبیت می باشند که به شدت باید با آنها برخورد کرد.

 

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: اینها اسلام را منحرف کردند و اسلام همراه با جوش و خروش را به اسلام بی تفاوت و بی خاصیت تبدیل کردند؛ عده ای هم برای بعضی از این افراد جلسه می گیرند، مجلس برپا می کنند باید جلوی این کار ها گرفته شود. اخیراً شنیدم برای مولوی و شمس تبریزی می خواهند برنامه بگیرند یا گرفتند و عده ای هم محو اشعار او شدند بله از نظر ادبی و تمثیل قوی هستند اما در چه راهی در چه مسیری؟

 

او یادآور شد: اینها با فرهنگ اسلامی و اهلبیت علیهم السلام فاصله دارند و در جای جای اشعار شان نمایان است البته مقابله با اینها کار حوزه است کار علماست که با تسلط خود بر اخبار اهل بیت متوجه این انحرافات می شوند، بنده جدا از مسوولان می خواهم از حوزه تقاضا می کنم جلوی این برنامه ها گرفته شود.

آیت الله العظمی نوری همدانی در پایان تاکید کرد: بنده شدیدا مخالف هستم و هر کسی بخواهد جریانی را خلاف نظر اهل بیت علیهم السلام ترویج کند مقابله می کنم./ اتمام خبر شفقنا

 

 

خواندن 80 دفعه
Share this article

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز822
دیروز1201
این هفته5310
این ماه15125
جمع بازدیدها917792

1397-10-29
Top