نظرات و اعترافها

استاد حسن زاده: تنها پیامبران و صوفیه معرفت الهی پیدا کردند

پس هر که خویشتن را به این معرفت شناخت رب خود را شناخت. چه انسان، بر صورت رب خود مخلوق است. بلکه حقیقت و هویت انسان عین حقیقت و هویت حق است لذا هیچ یک از حکما و علما بر معرفت نفس و حقیقت آن اطلاع نیافتند مگر رسل و صوفیه‏ !!!!
فمن عرف نفسه بهذه المعرفة فقد عرف ربّه، فإنّه على صورته خلقه، بل هو عین هویته و حقیقته و لهذا ما عثر أحد من الحکماء و العلماء على معرفة النفس و حقیقتها إلّا الإلهیون من الرسل و الصوفیة

علامه امینی: حافظ و مثنوی را بذار زیر پات
والله اگرصد سال شراب بخوری خدا میگذرد ولی از این که می گویی مثنوی اصل الاصول است نمی گذرد

متن سخنرانی حضرت علامه امینی رحمه الله

حرفها(سخنان معصومین) را اگر گوش دادید کیف می کنید، علم او را گر یاد دارید کیف می کنید، ولایت را اگر داشته باشید کیف می کنید، برو حرف صاحب ولایت را یاد بگیربروببین امیرالمومنین چه حرفها می زند با خدا چه جور حرف زده عشق بازی چه جوره محبت بازی چه جوره حقّه بازی نکن با حافظ کار درست نمی شه با مثنوی کاردرست نمی شه ،حافظ چیه!؟ مثنوی چیه!؟ بذارزیر پات برو دعای، یک عالم پیدا کن برو دعای حضرت سجاد را بده به دست عالم اون بخواند به تو بفهمی عشق بازی چی است بگو محبت بعد بفهم محبت چی است.

رمزگشایی ازواقعه خونین کربلا،تفکرابن عربی وامثالهم ویهود

ابوبکر محمد ابن علی ابن محمد معروف به ابن سراقه اهل اسپانیا در جهان اسلام معروف به ابن عربی در سال ۵۶۰ هجری قمری متولد و در سال ۶۳۸ در دمشق وفات نمود . فتوحات مکیّه و فصوص الحکم از آثار عرفانی اوست .
وی می گفت : مذهب من نه معتزلی است و نه اشعری است و نه شیعه است و نه سلفی و به قول سید جلال آشتیانی وی دشمن سر سخت شیعه بود .
تصوّف او از تنگه داردانیل تا مرز شرقی تاجیکستان امروزه مستولی است .
ابزار شناخت وی خواب دیدن و ادّعای کشف و شهود بوده است .
۱۳۸ نفر از فقهای بزرگ اسلام او را محکوم و گاهی تکفیر کرده اند و ۳۳ نفر از عرفا از او تمجید کرده اند .

حكايت كذب سقايتِ بايزيد بسطامى از براى حضرت صادق عليه السلام ووصولش به خدمت آن حضرت، واستفاده از او در آخر عمرش بعد از آنكه به خدمت جمعى كثير از مشايخ صوفيه رسيده بود «1»، ومحتمل است كه سقّاى خانه جعفر كذّاب بوده، ومنشأ توهم مذكور انصراف اطلاق جعفر به صادق‏ شده، واللَّه يعلم‏

خيراتيه در ابطال طريقة صوفية، ج‏1، ص: 66

سقوط تكاليف شرعيه از نظر صوفيه‏

ديگر آنكه مانند ديگران گفته است كه: چون كسى به رياضت دل خود را معالجه كند وصحّت يابد وبه حقيقت رسد،- كه امور عقائد بر او منكشف گردد، كه از براى او يقين به آنها حاصل شود- جميع تكاليف شرعيّه واحكام شريعت از وى ساقط گردد، وجميع محرّمات مثل زنا ولواط وشراب وبنگ وغير اينها بر او حلال شود. چنانكه در اوّل مجلد پنجم «مثنوى» گفته است به اين عبارت كه:

روابـط علامـه ی فقیـه مرحوم آیت الله صـافی اصفهـانی و حجت الاسلام سید محمد حسین طهرانی

در گفتگو با آیت الله حاج شیخ علی صـافی فرزند زعیم حـوزه ی علمیـه ی اصفهان

به دنبال شایعاتی که در مورد روابط مرحوم آیت الله حاج شیخ حسن صافی اصفهانی و حجت الاسلام محمد حسین طهرانی وجود دارد و بعضی از نسبت هایی که آقای طهرانی و هــوادارانش به آیت الله صافی داده اند اینجانبان جمعی از مـدرسین حوزه ی علیمه ی قم برآن شدیم که حقیقت امر را از منابع اصلی آن جویا شویم لذا پس از تحقیق و بررسی به این نتیجه رسیدیم که با آیت الله حاج شیخ علی صافی فرزند علامه ی فقیه مرحوم آیت الله حاج شیخ حسن صافی پیرامون این نسبت ها گفتگویی داشته باشیم.

محی‌الدّین از دیدگاه امام خمینی (ره)
مرتضی رضوی
اشاره
آیا مرحوم امام خمینی محی‌الدین را تأیید می کند؟
توجه شما را به دوازده نکته در این خصوص از جلد اول کتاب محی‌الدین در آیینه فصوص جلب می کنیم:

****

بسم الله الرحمن الرحیم

عباس سعیدی

اشاره:

نویسنده در این مقاله نگاهی انتقادی به الهی نامه استاد حسن زاده آملی داشته است و محصول مزرعه افکار استاد را آفت زده دانسته و بر اساس مدارک وحیانی و خرد مورد خدشه قرار داده است. و به این مناسبت به نظریه استاد درباره ی ارسطو و یا ارسطاطالیس نیز پرداخته است و ثابت نموده است ادعای نبوت برای این افراد خلاف منطق و مدارک است و روایات مورد استناد در جهت اثبات نبوت برای ارسطو، مجهول و بی اساس است.

صفحه1 از3

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز1114
دیروز2515
این هفته12696
این ماه42452
جمع بازدیدها176756

1396-05-01
Top