چاپ کردن این صفحه
حجت الاسلام و المسلمین میرباقری: کتابی که باید با انبرگرفت[مثنوی] بوس می کنیم می گذاریم  کنار قرآن!!!

 

دوره ی اون تفکرات اسلامی هم گذشته.  من این رو دارم تو حوزه علمیه قم میگم . با عرفان مولوی نمی شه جهانو اداره کرد . این چه عرفانیه که :


چونکه بی رنگی اسیر رنگ شد            موسی با موسی در جنگ شد(۱)


کتابهای اینها رو هم مقدس میدونیم کنار قرآن می ذاریم ! کتابی که باید با انبر گرفت بوس می کنیم میذاریم کنار قرآن!


 کجا کنار قرآنه مثنوی؟ بابا خجالت بکشیم دیگه . میگه عارفانه حرف زده !  خوب بر علیه امیرالمومنین علیه السلام  هم توش حرف فراوانه . خوب درست کنید آخه این کتابو . یا کتابو درست کنید یا تعریف نکنید.  چه معنی میده بزرگان حوزه از این کتاب تعریف کنند ؟!!


کتابی که برعلیه امیرالمومنین علیه السلام  صریح ….پدر امیرالمومنین علیه السلام  رو مشرک می دونه این آدم . خب این عیب حوزه است . یا غلطه کسی بر علیه امیرالمومنین علیه السلام حرف بزنه این ناسالمه – خوب بگید این دروغه یا اون دروغه ؟؟


میگه حرف خوشکل زده! شیطان پدر جد این حرفها رو میزنه . تو این جنگ فرهنگی اینا تو اردوگاه دشمنند ، اینها اسلام امریکایی است . از دل این عرفان حکومت درنمیاد که . این عرفانا!


بله حالا … من عرض کردم ازدل مولوی پیداست کی در میاد دیگه … شاگردش کیه الان؟ خطر داره برای کفار؟


الحمدلله خیلی خطر داره برا کفار!


منتها او روش میشه حرفهای مولوی رو تا آخرخط میزنه ، ما یک جاهاییش رو دورشو خط میکشیم.


این تفکر باطله دیگه . چقدرحوزه از این تفکر باطل دفاع بکنه؟ اسیر همین تفکرها ما هستیم .


 یه اسلام حداقلی درست کردیم ، یه عرفان حداقلی ، می خواهیم با تمدن حداکثری غرب بجنگیم! خوب نمی شه بجنگی که ! بصیرت یعنی این . یعنی درگیری اسلام  و کفر رو تاریخی دیدن . شعر عاشقانه راجع به امام حسین علیه السلام  گفتن کافی نیستا! امام حسین علیه السلام  را یک جوری تحلیل کنید که از توش درگیری حق و باطل تو تاریخ در بیاد . این بدرد می خوره . و الّا هم امام حسین  علیه السلام  رو تعریف کنید هم یزید رو چه فایده ای داره؟ می خوام تعریف نکنید ! هم امیر المومنین علیه السلام  رو تعریف کنید هم ابن ملجم رو ! خوب این چه تعریفیه؟ میخوام تعریف نکنید از امیرالمومنین علیه السلام !

 

چرا مغالطه کنیم؟ این تعریف با تکذیب یکی است. تعریف امیرالمومنین علیه السلام  اون تعریفی است که امیرالمومنین رو تعریف کنه جبهه معاویه رو نه .  جبهه یزید و ابن زیاد و ابن ملجم رو نه . این تعریف نشد که . یهودیا هم تعریف  می کنند به چه در می خوره؟!


توحیدی که صلح کلی باشه خود این تلقی از توحید خلاف بصیرته . گاهی قرائت از اسلام قرائت از اسلامه ولی قرائت از اسلامی است که بصیرت انسان رو می گیره انسان رو کور می کنه .حالا من نمی خواهم این بحث رو الان باز بکنم . شما ببینید در دنیا امروز از قرائتهایی از اسلام دفاع می کنند… اون قرائتها رو منتشر می کنند در دنیا ! من حالا نمی خواهم همه اش رو نام ببرم ، چون ممکنه به بعضی بر بخوره! ولی یه قرائتش همون قرائت سلفی گری است . نماینده ریگان در خاورمیانه یه مطلبی  رو یکی دو سال قبل منتشر کرده بود که بعد از تسخیر لانه جاسوسی  و عبور انقلاب اسلامی از مرزهای جغرافیایی ایران و ورود به دنیای اسلام و بعدم عبور از مرزهای دنیای اسلام و ورود به دنیای مدرن غرب ، بنای یک قرارداد و همکاری بستند با عربستان ، که یک طرف آمریکا و اروپا هستند و یک طرف عربستان ، برای گسترش سلفی گری در دنیا .


و بعد می گه در طول این مدت ۲۰ ساله عربستان بیش از ۸۰ میلیارد دلار برای بسط این قرائت از اسلام در دنیا خرج کرده و همه کشور های اروپایی هم تا قبل از قصه ۱۱ سپتامبر ، همه خدماتی که به مسلمانان می دادن به مسلمانان با همین قرائت از اسلام بود . اگر اجازه موسسات مذهبی می دادند اجازه مسجد می دادند هر اجازه ای می دادند معمولا به آنها بود. به سختی به شیعیان یا حتی مسلمانان دیگه خدمات میدادند..…چرا کمک میکنند به گسترش این قرائت از اسلام؟ چرا جلوی چاپ قرآن رو میگیرن ولی فلان کتاب میشه کتابی که فروشش تو اروپا اوله؟!


به خاطر اینکه اون قرائت از اسلام برای اونها مخاطره آمیز نیست . او قرائتی که میگه :

 

چونکه بی رنگی اسیر رنگ شد            موسی با موسی در جنگ شد

 

خوب اگه شما اینجوری گفتید ، الان هم جنگ موسی با موسی است دیگه ! اون قرائت از اسلام که می گه :


جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه      چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند(۲)


این آدم میشینه بالای بلندی ، کربلا رو تماشا می کنه ! یه نگاه عاقل اندر سفیه می کنه ، میگه : چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند! همون نگاهه دیگه !


جنگ اسلام  و غرب رو الان ملاحظه می کنید . جنگی که در معیار جنگ تمدنی گسترش پیدا کرده . حالا اینکه حرف ما نیست . برخورد تمدنها حرف اونهاست . تئوریسین بزرگ غرب و امریکاست که این حرف رو زده . گفته دوره ،دوره ی  برخورد تمدنیست و مهمترین تمدنی که ما با او درگیریم وقدرت درگیری با ما رو درجهان داره تمدن اسلامه . یه درگیری همه جانبه رو شروع کردند .


تو این درگیری همه جانبه بعضی از قرائتها قرائتهائیست که بصیرت انسان رو می گیره . چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند … آقا همه دنبال خدا هستند!! من دیگه بعضی چیزهای دیگه را نقل نمی کنم . این چه قرائتی است که أخذ برأس أخیه یجره إلیه (۳) موسی کلیم موهای هارون رو گرفت چه بساطیه ؟!چرا اینها گاوپرست شدند؟!


آقا می گه که : أخذ برأس أخیه یجره إلیه بهش می گفت چه کارشون داشتی اینها خدا رو می پرستیدند ! چرا مزاحم شون شدی؟!(۴)


این قرائت از اسلام! اینجوری توحید رو تعریف و تفسیر کردن ، خب از توش صف و قتال در نمیاد…


اون موقع هم که حضرت امیرالمومنین(ع) تو صف قتال میایند ما هم همراه حضرت باشیم . اونجایی هم که حضرت شمشیر می زنند بگیم دست مریزاد و اونجایی هم که دست نوازش می کشند بگیم دست مریزاد.

 

 

----------------------

پی نوشت ها:


۱-مثنوی، دفتر سوم، ص۷۱٫ نیکلسون/مثنوی،دفتر اول،در بیان آنک موسی و فرعون هر دو مسخر مشیت اند
۲-دیوان حافظ غزل ۱۸۴
۳-اعراف،۱۵۰
۴-فصوص الحکم ، ‌فص هارونی ‌،ص ۲۹۵ ،‌شرح عبدالرزاق کاشانی، مطبعه مصطفی البابی الحلبی واولاده بمصر ،‌الطبعهالثّالثه ۱۴۰۷ = ۱۹۸۷ م .

 

 

برای شنیدن فایل صوتی به قسمت بارگیری  ‍پیوست ها بروید

 

 

خواندن 1092 دفعه
Share this article
لینک دانلود: