شریعت گریزی صوفیان تبعیت از قطب و شیخ در امور خلاف شرع

شریعت گریزی صوفیان تبعیت از قطب و شیخ در امور خلاف شرع

عین القضاة همدانی:

مرید کسی است که خود را در پیر ببازد، ابتدا دین را از دست بدهد و پس از آن خود را. دین باختن یعنی اگر پیر خلاف دین به او امری کند، او باید اطاعت کند، زیـرا اگر خـلاف دین خود نرود، او هنوز مرید دین خود است و نه مرید پیر.

تمهیدات / 98

محمد محسن طهرانی در کتاب حدیث عنوان بصری / 118 می گوید:

محمد حسین طهرانی: وقتی من در خدمت مرحوم انصاری بودم، با وجود این که ایشان را مثل پیغمبر خود می دانستم در عین حال در مسائلی که احساس می کردم با ایشان اختلاف دارم ـ اختلاف فقهی ـ چکار می کردم؟ احتیاط رارعایت می کردم ولی وقتی با مرحوم حداد بودم اگر می گفتند این لیوان خون است دیگر احتیاط نمی کردم می خوردم.

[این داستان حکایت از آن دارد که عرفای التقاطی برای بزرگ نشان دادن مرشد خود حاضرند حتی در مقابل محکمات آیات قرآن هم قد علم کنند تا شاید بعد از آن نوبت به خود برسد و دیگران را به تسلیم مطلق در برابر خود وا دارند.]

و هم چنین در کتاب اسرار ملکوت 2 / 41 و 42 می گوید:

... در سفری که خدمت ایشان از حج بیت الله الحرام به عتبات عالیات تشرف پیدا نمودیم، روزی در منزل حضرت حداد در حضور ما رو به ایشان کردند و اظهار داشتند: اگر در این لیوان پر از خون باشد و شما به من امر کنید که آن را تناول کنم ، بلا تأمل انجام خواهم داد.

خواندن 212 دفعه
Share this article

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز1113
دیروز2515
این هفته12695
این ماه42451
جمع بازدیدها176755

1396-05-01
Top