متفرقات

عاشورا، فریاد بلند مقاومت در برابر تحریف اسلام است


عاشورا فریادی علیه بی تفاوتی و بی طرفی در جنگ های حق و باطل سراسر تاریخ است، جنگ های نظامی و اعتقادی و تهاجمات فرهنگی علیه قرآن و سنت و سیره ی پیامبر عظیم الشأن اسلام و اهل بیت طاهرینش علیهم السلام

عاشورا آوای جانسوز اعتراض حضرت سیدالشهداء(علیه السلام) به تحریف گران و بدعت گذاران و فرومایگانی است که مسند عالی منصبان را با ریا و لباس عرفان و دیانت اشغال کرده اند.

تلاش برای احیاء غدیر

آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی:

عظمت غدیر

آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی:

غدیر از اعظم اعیاد و شعار بزرگ تشیّع و حلقه ی اتصال انسان ها به مبدأ است.

تلاش برای زنده نگه داشتن غدیر

آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی:

روز غدیر خم از اعظم اعیاد است و مسلمین باید در راه احیاء این روز عظیم که احیاء توحید و نبوت و ولایت است جان فشانی کنند به یکدیگر تبریک بگویند، در توسعه و ترویج فرهنگ غدیر سعی و تلاش اساسی و جدی بنمایند، روز غدیر روزی است که خداوند توسط پیغمبرش مولویت و اولی با نفسی امیرالمؤمنین و اولاد معصومینش را بر مردم اعلام فرمود.

مناظرات در باب اجرای عدالت در میان زنان

مردى از گروهك زنديقان , از ابوجعفر احول معروف به مؤمن الطاق پرسيد: معناى آيهء " فانكحوا ما طاب لكم من النساء مثنى و ثلاثَ و رُباع فان خفتم أَلاّ تعدلوا فواحدة " (1) چيست و با آيهء <ولن تستطيعوا ان تعدلوا بين النساء ولو حرصتم فلا تميلوا كل الميل فتذروها كالمعلقة> (2) چگونه سازگار است ؟

بسیاری از احادیث دلالت داشت بر این که دوست‌داران امیرالمؤمنین علیه السلام اهل نجات و اهل بهشت هستند. جمع این دسته احادیث با حدیث حضرت امیرعلیه السلام که فرمودند: «سیزده فرقه از آن هفتاد و سه فرقه، خود را به محبت و مودّت من نسبت می‌دهند؛ یک فرقه از آن سیزده فرقه در بهشت است و آن‌ها «نمط و اوسط»، یعنی میانه‌ رو و دوازده فرقه دیگر در آتشند»، جمع آن دسته احادیث با این حدیث شریف که به صراحت می‌فرماید که دوازده فرقه از این سیزده فرقه که مرا دوست دارند [علی علیه السلام را دوست دارند] در آتش هستند، چگونه است؟

معرفي شش دشمن اهل بيت عصمت و طهارت (علیهم السلام)
که در ماه مبارک رمضان به هلاکت رسيدند:

ماه رمضان، ماه رحمت و برکت، فرا رسيد. ماهي که در آن درهاي رحمت الهي به سوي بندگان گشوده شده اند و بندگان نيز براي کسب فيض هر چه بيشتر از اين ماه پر فضيلت همت گمارده اند. برخي را مي بيني که براي انس هر چه بيشتر با قرآن به قرائت روزي يک جزء از آن روي آورده اند. بعضي هم به اعمال و عبادات مأثور و مروي از اهل بيت عليهم السلام در شبانه روز ماه مبارک رمضان مشغول گشته اند (خداوند ما را بر انجام اين اعمال موفّق بگرداند). از ميان اين اعمال عملي هست که متأسفانه مورد غفلت واقع شده است!

1-پایه هاى اسلام
قال الباقر علیه السلام:
«بنى الاسلام على خمسة اشیاء، على الصلوة و الزکاة و الحج و الصوم و الولایه.» ؛
امام باقر علیه السلام فرمود:
اسلام بر پنج چیز استوار است، برنماز و زکات حج و روزه و ولایت .(فروع کافى، ج 4 ص 62، ح 1)

صفحه1 از2

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز129
دیروز814
این هفته4533
این ماه13620
جمع بازدیدها891934

1397-09-24
Top