بیانیه ی آیت الله حاج شیخ علی صافی پیرامون همایش ملی عرفان شرق

همایش ملی عرفان شرق و ترویج از بایزید و خرقانی و مولوی و امثال این ها ترویج از کفر، بدعت، تحریف، فساد، بی بندوباری، بی دینی و بی غیرتی است.
بسم الله الرحمن الرحیم

خبر ناگوار و تأسف بار برگزاری همایش ملی عرفان شرق برای معرفی بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی دل ما و هر مسلمان پیرو قرآن و عترت را جریحه دار کرد و همه را در غم و اندوهی عمیق فرو برد.

از گردانندگان معلوم الحال این همایش و امثال آن و حرکت های مرموز آنان در مقابل معارف قرآن و عترت و اساطین شیعه که موجبات وجد و نشاط و رقص و پایکوبی کابالیسم جهانی را فراهم می کنند و برای نابود کردن فرهنگ و اندیشه ی پرفروغ اسلام و تفکر دینی در این مرز و بوم تلاش می نمایند تعجبی نیست، از طبایع دون و ذوات نامیمون و صاحبان خبث سریره جز خباثت و شقاوت، و از ابلیسان جز هجوم بی رحمانه به حق و حقیقت وخانه ی وحی انتظاری نیست، کما این که همزادان اینان در زمان امام صادق علیه السلام برای دشمن قسم خورده ی اهل بیت علیهم السلام یعنی سفیان ثوری همایش می گرفتند و از اوتبلیغ و ترویج می کردند و امام بحق ناطق را خانه نشین کردند و سخن گفتن از آن حجت الله الکبری را سخن از (نستجیربالله) قشریون و اهل ظاهر به حساب می آوردند و سفیان ثوری را که دیوانه ی دنیا بود و سر به حکومت جائر سپرده بود امام عالَم! تاج دین و دیانت!، شمع زهد و هدایت!، علما را شیخ و پادشاه!، قدما را حاجب درگاه! دانسته که در علم ظاهر و باطن نظیر نداشت! و در ورع و تقوی به نهایت رسیده بود[1]!!!

و امروز نیز خلف نا صالح همان حق ستیزان روباه صفت در یک نقشه ی حساب شده که از آن سوی مرزهای این مرز و بوم هدایت می شوند با برنده ترین سلاح ها یعنی سلاح سحر آمیز فلسفه و عرفان التقاطی به جان عقاید شیعه و رهبران دینی ما افتاده اند و در صددند تا همان راه جهنمی نیاکان کافر و ظالم خود را ادامه داده، به با یزیدها و خرقانی ها که در مقابل قرآن و عترت پرچم ننگین برافراشته اند جلوه و جلال بخشند و اساطین و فقهای بزرگ و شخصیت های برجسته شیعه را که جانشینان برحق امام صادق علیه السلام هستند و ائمه هدی علیهم السلام مردم را فقط به آنها سپرده اند و لاغیر کوچک و سبک شمرده آنها را اهل ظاهر و قشری و جاهل و مخالف عقل و خرد معرفی کنند.

آری از تلاش های نامشروع و ضددین گردانندگان این گونه همایش ها تعجبی نیست بلکه تعجب و تحیّر و تأسف عظیم ازکارگزاران نظام جمهوری اسلامی است که ادعا دارند اساس و شالوده ی این نظام بر قرآن و عترت ریخته شده و در صدد پیاده کردن احکام و قوانین اسلام هستند و با بیگانگان و فرهنگ بیگانه و بیگانه پرستی به شدت مخالف اند، اما در عمل می بینیم که در زیر سایه ی این نظام، برای امثال بایزیدها و خرقانی ها که نماد کفر و زندقه و خرافات اند همایش می گیرند و از این ملحدان تجلیل و تعظیم و تکریم می­ شود و مردم را به سوی دشمنان قرآن و عترت سوق می ­دهند و علمای راستین و معارف حقه ­ی جعفری را به طور کلی از جامعه ی مسلمین دور و منزوی می نمایند و تأسف بارتر این که مسؤلین امر علی رغم اخطارها و اعتراض ها و بیانیه های شدید علما و مراجع تقلید، یا از یاران و گردانندگان این مفسده ها هستند و این گونه جریانها را عن علم یا عن غیر علم حمایت می کنند و یا حداقل در مقابل این مفاسد سکوت اختیار می کنند.

این جانب به عنوان یک شهروند شیعه ویک طلبه ی پیرو مکتب امام صادقعلیه السلام و لا غیر ضمن ابراز انزجار از این گونه تحرکات شوم و مرموز و دین برانداز اعلام می نمایم که اگر این روش و مرام در این مملکت ادامه یابد در آینده ا ی نه چندان دور کار به جایی خواهد رسید که مشروعیت این نظام زیر سؤال خواهد رفت و انقلاب اسلامی ما را به انقلاب بایزیدی و انقلاب خرقانی تبدیل می کنند کما اینکه صدرویان این زمزمه ها را به راه انداخته اند که انقلاب ما صدرایی است!!

ای واسفا بر آنان که ادعای مسلمانی می کنند و علی الدوام دم از دین و اسلام می زنند و از این گونه مزخرفات و یاوه ها حمایت می کنند و عملاً این مملکت را به کام کابالیسم جهانی قرار می دهند.

بایزیدی که 33 سال بعد از شهادت امام صادق علیه السلام به دنیا آمد [2] و در زمان سه امام معصوم زندگی می کرد اما خدمت هیچکدام نرسید جز این که در مقابل جعفر کذاب زانو زد و اگر سقائی کرده باشد، سقای جعفر کذاب بوده است نه امام جعفر صادق علیه السلام.

بایزید سنی مذهب حلولی که می گوید سبحانی ما أعظم شأنی. [3]

و می گوید لا اله الا انا.[4]

و می گوید لواء من از لواء محمد عظیم تر است. [5]

و می گوید لیس فی جبتی سوی الله. [6]

و به مردم سمرقند گفت: یا قوم ، انا ربکم الاعلی. [7]

و می گوید: در خواب خدا را به صورت پیر زمین گیری دیدم. [8]

و می گوید: خدا را در خواب دیدم، به من گفت من تو هستم همان طور که تو من هستی. [9]

و می گوید: عرش منم، لوح منم، قلم منم، عزرائیل منم، اسرافیل منم، میکائیل منم، جبرائیل ، عیسی، موسی، ابراهیم، محمد من هستم.[10]

و می گوید: در دل من هیچ بغضی نیست حتی بغض شیطان.[11]

و معتقد است: کسی که علی علیه السلام را از عمر و ابوبکر و دیگران به خلافت شایسته تر بداند هیچ عمل صالحی از او سر نمی زند.[12]

آیا یک ذی شعور و صاحب عقل و خرد و اندیشه ای هست که از این گونه خرافات و مزخرفات ترویج کند؟

اما متأسفانه در جمهوری اسلامی به نام اسلام و عرفان از این گونه کفریات به شدت حمایت می شود و مخالفین را هر چند علامه ی دهر باشند، بی سواد، جاهل و قشری معرفی می کنند و چون از تمامی امکانات برخوردار هستند به راحتی حق را وارونه جلوه می دهند و در صدد اطفاء نور خدا می باشند غافل از آن که « يُريدُونَ لِيُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْكافِرُونَ»[13]

و بدتر از بایزید، ابوالحسن خرقانی سنی متعصب صوفی است که می گوید:

من مصطفای زمانه هستم، من خدای وقتم.[14]

و می گوید من تنها دو سال از خدا جوان تر هستم و خداوند ملازم من است. [15]

و می گوید: عرش خدا بر کتف من استوار گشته است و بهشت و جهنم در نزد من هیچ ارزشی ندارند.[16]

و می گوید: خداوند مرا از حالت آفریده و مخلوق بودن خارج ساخت و سِمَت خود به من داد که مقام من در حد هیچ مخلوقی نبُوَد. [17]

و مي گويد با خدا چند مرتبه کشتي گرفتم و در مرحله آخر خدا بر من غالب شد. [18]

سلطان محمود غزنوی که به سنی متعصب و شیعه کش معروف بود از مریدان سر سخت خرقانی بود که مدام به دیدارش می رفت و از او راهنمایی می گرفت. [19]

این جا مملکت ولایت است، این مردم اصول و معارف دینی شان را از صاحبان ولایت اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام گرفته­ اند و لاغیر چرا باید به یک عده لا مذهب منافق اجازه داده شود که به نام عرفان و معارف توحیدی با مقدسات این ملت مظلوم بازی کنند و پای بیگانگان را به این مرز و بوم باز کنند و موجبات فساد اعتقادی و بی بند و باری و لا ابالی گری در دین را فراهم سازند.

همایش ملی عرفان شرق و ترویج از بایزید و خرقانی و مولوی و امثال این ها ترویج از کفر، بدعت، تحریف، فساد، بی بندوباری، بی دینی و بی غیرتی است.

بزرگ نشان دادن این گونه اشخاص و تبلیغ از مرام و مسلک آنها که در سرتاسر تاریخ اسلام از طرف حتی یک فقیه دین دار تأیید نشده اند به معنای کنار زدن اهل بیت عصمت و طهارت و به خصوص حضرت بقیة الله الأعظم است که بیمنه رزق الوری و بوجوده ثبتت الارض و السماء و به معنای خروج از دین است.

و نیز به زاویه کشاندن فقها واساطین فقه و حدیث و کلام است .
ای وجدان های بیدار و ای پیروان راستین قرآن وعترت و ای بازماندگان سلف که شجاعت و غیرت دینی آنها اسلام را به این جا رساند و پاسداری کرد، برخیزید و این مملکت را از لوث وجود صدرائیان و عرفان های کاذب و صوفیان که خطر آنها از خطر یهود و نصارا بیشتر است، نجات دهید در مقابل بدعت ها و خرافات و تحریفاتی که این گروه ضال و مضل مأموریت پیدا کرده اند در دین راه بیندازند بایستید و جهاد کنید وَ مَنْ أَنْكَرَهُمْ وَ ردّ عَلیهِم فَكَأَنَّمَا جَاهَدَ الْكُفَّارَ بَيْنَ يَدَيْ رَسُولِ اللَّهِ (ص) و بدانید که کشته شدن در راه دفاع از مکتب مقدس امام صادق علیه السلام و در راه دفاع از معارف قرآن و عترت اجر عظیمی دارد که تنها یکی از آن «احیاء عند ربهم یرزقون» و مقام عندیت است.

اللَّهُمَّ إِنَّا نَشْكُو إِلَيْكَ فَقْدَ نَبِيِّنَا وَ غَيْبَةَ وَلِيِّنَا وَ كَثْرَةَ عَدُوِّنَا وَ قِلَّةَ عَدَدِنَا وَ شِدَّةَ الفتن بنا و تظاهر الزَّمَان ِ عَلَینا8 شوال 1433        
اصفهان ـ مدرسه ی صدر بازار
علی صافی اصفهانی       


پی نوشت ها:

[1] . تذکرة الأولیاء ـ سفیان ثوری.
[2] . شهادت امام صادق علیه السلام سال 148 بود و تولد بایزید سال 181 .
[3] .تذکرة الاولیاء 1/140
[4] .شرح گلشن راز شیخ محمد لاهیجی / 561، گلشن راز /50
[5] .تذکرة الاولیاء / 176
[6] .مثنوی، دفتر چهارم /730 بیت 2125
[7] . شرح شطحیات روزبهان بقلی شیرازی /99
[8]. حدیقة الشیعه/ 561
[9]. تحفة الأخیار/223
[10]. تحفة الأخیار/223
[11]. تحفة الأخیار/145
[12]. روضات الجنات 4/179به نقل از صواعق ابن حجر
[13] . صف/61
[14]. تذکرة الاولیاء / 385
[15].عرفان ایرانی / 241
[16] .تحفة الأخیار / 151
[17]. تذکرة الأولیاء / 383
[18]. به نقل از آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
[19]. تحفة الاخیار /214

خواندن 348 دفعه
Share this article

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز1276
دیروز835
این هفته2111
این ماه32133
جمع بازدیدها107449

1398-05-01
Top