پیام تسلیت آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی به مناسبت ارتحال آقای حاج آقا مسیح مدرسی و سایر پیامها و وصیت نامه ی آن مرحوم

یام تسلیت حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی به مناسبت ارتحال مجاهد بزرگ حاج آقا مسیح مدرسی

بسـم الله الرحمن الرحیم

انـالله و انـا الیـه راجعـون
روح بلند پدر دلسوز و مهربان ما، اسوه ی زهد و اخلاص و شاگرد صادق مکتب امام صادق علیه السلام


جناب مستطاب آقای حاج آقا مسیح مدرسی
به ملکوت اعلی پیوست و در فردوس برین با اولیاء معصومینش هم نشین گشت.


ایشان که سالیان متمادی از بدو تأسیس خیریه و مرکز علمی تحقیقاتی دارالصادق اصفهان بدون هیچ گونه توقعات مادی و با اخلاصی پر بار و مداوم با تمام وجود برای امام صادقعلیه السلام و مکتب مقدس و نورانی اش خدمت می کرد و در ترویج و تبلیغ دین و معارف اهل بیتعلیه السلام و خدمت و کمک رسانی به ایتام آل محمد از طریق خیریه دارالصادقعلیه السلام خصوصاً در تهیه و تنظیم مجله ی پرآوازه ی نورالصادق از هیچ کوششی دریغ نمی کرد و در این راه شأن و شئوناتی برای خود قائل نبود، عاقبت در شب تولد رئیس مذهب حقه ی جعفری حضرت امام صادقعلیه السلامبا قلبی مطمئن و آرام در همین دارالصادق که به آن عشق می ورزید جان به جان آفرین تسلیم نمود. و این یکی از آرزوهایش بود که دارالصادق اصفهان محل اجابت دعوت حق برای او باشد. لبیک اللهم لبیک، لبیک لا شریک لک لبیک.
خوشا به حال او که قطبش و پیر و مرادش و هستی اش و همه چیزش امام صادقعلیه السلامبود و لاغیر و عملاً این حالت را ما از او مشاهده کرده بودیم و این افتخاری است که کمتر نصیب افراد خواهد شد.

از امتیازات نادرالوجود ایشان زهد و دنیا گریزی وحسن خلق و اخلاص در حد بسیار بالا و عشق او به خاندان عصمت و طهارت همراه با اشک و آه و سوز و گداز بود که همه ی دلها را به خود جذب می کرد.

بی تردید تحمل داغ فقدان این مرد بزرگ برای ما و همه ی دوستان و همکاران ایشان در مجموعه ی دارالصادق اصفهان بسیار سنگین و ناگوار است. از خداوند متعال می خواهیم که به همه ی ما صبر عنایت بفرماید و این درد فراق را بر ما آسان گرداند.


رفتند آن دوستـان سابقیـن رفتند با راه یقیـن   ***    امـا من زار حزین مانـدم جـدا از کاروان


ما این مصیب جانگداز را به جان جهان قطب عالم و منجی بشریت حضرت بقیةالله اعظـم ارواحنـا فداه
و به خانواده ی داغدارش تسلیت عرض نموده بقاء عمر بازماندگان آن مرحوم را از درگاه احدیت مسئلت می نمائیم.
عاش سعیداً و مات سعیدا.
والسلام علیه یوم ولد و یوم مات و یوم یبعث حیا.


16 ربیع الاول 1433 ، مطابق  90/11/20  
مجموعه ی دارالصادق اصفهان ـ علی صافی اصفهانی


 


seyedan-miniمشهد ـ دفتر آیت الله العظمی سیستانی

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت الله حاج سید جعفر سیدان وکیل تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی از مشهد مقدس طی یک تماس تلفنی با آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی ارتحال مرحوم حاج آقا مسیح مدرسی را به ایشان تسلیت گفت.

اصفهان ـ مؤسسه ی دارالصادق

 

 

 

 


پیـام تسـلیت آیت الله حیـدری شخصیت برجسـته ی استـان یزد


heydari 1بسم الله الرحمن الرحیم

حضور محترم و منور حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی دامت برکاته

رحلت مجاهد زاهد و با اخلاص جناب آقای حاج آقا مسیح مدرسی موجب تأسف و تأثر شدید اینجانب گشت. ما این مصیبت را به حضرتعالی و سایر کارمندان دارالصادق و خانواده ی آن مرحوم تسلیت عرض می نمائیم .
ایشان که از ارکان اصلی و خدمتگذار باوفای دارالصادق و مکتب امام صادق علیه السلام بود عاقبت در همان دارالصادق که به آن عشق می ورزید دعوت حق را لبیک گفت و جان به جان آفرین تسلیم نمود. عاش سعیداً و مات سعیدا.
خداوند انشاء الله به حضرتعالی و خانواده ی مصیبت دیده اش اجر و صبر عنایت بفرماید و برای آن مرحوم درجات عالی را مسئلت می نمائیم.


90/11/25    
یزد ـ سید علیرضا حیدری

 

 
بسـم الله الرحمـن الرحیـم

اصفهان ـ محضر مبارک حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی دام ظله العالی


با ابلاغ سلام و عرض ارادت
خبر ارتحـال جانسـوز مرد زهـد و اخلاص حضرت استاد حاج آقا مسیح مدرسـی

موجب تأثر و تأسف شدید اینجانب و همه ی دوستان و ارادتمندان آن مرحوم در مشهد مقدس گرددید. خدمات فراوان و مخلصانه ی این مرد بزرگ به دارالصادق اصفهان و خصوصاً به مجله ی نورالصادق به منظور تبلیغ و ترویج معارف حقه ی شیعه و کمک رسانی به فقرا و ایتام و از کار افتادگان از طریق خیریه ی دارالصادق اصفهان هرگز از اذهان ما و دوستان و آشنایان و خواصّ از اصحاب دارالصادق دور نمی ماند بدون شک فقدان ایشان برای دارالصادق و فقراء و مساکین ثلمه ای جبران ناپذیرخواهد بود که لا یسدّها شئ ما این مصیبت را به امام زمان (عج) و حضرتعالی که انیس و مونس آن مرحوم بوده و برای او پشتوانه ای دلگرم کننده بودید و همچنین به خانواده محترمشان و همه ی همکاران و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض نموده از خداوند منّان بقاء عمر حضرتعالی و بازماندگان را مسئلت داریم.


مشهد مقدس ـ عزت الله بهبهانی
جمعی از حوزویان مشهد مقدس
90/11/22     

 

محضـر مبارک آیت الله حاج شیخ علی صـافی اصفهـانی

انـالله و انـا الیـه راجعـون
ارتحال غیر مترقبه ی بازوی راست و راستین مؤسسه ی مقدس دارالصادق اصفهان
حضرت استاد حاج آقا مسیح مدرسـی

موجب تأثّر و تألّم شدید اینجانبان و همه ی دوستان حضرتعالی گردید

مرحوم مدرسی از جمله معدود انسان هایی بود که چونان میثم تمار دل و جانش را در طبق اخلاص نهاده بود و در نهایت شجاعت و بی باکی در دفاع از حریم تشیع تلاش تام و مداوم داشت و با بدعت گذاران و انحرافات اعتقادی و با دشمنان معارف قرآن و مکتب نورانی امام صادق علیه السلام و پایگاه استوار و مقدسش یعنی دارالصادق اصفهان مبارزه می کرد و ذرّه ای به مادیات و مظاهر فریبنده ی دنیوی چشم ندوخته بود.
ما این مصیبت جانسوز را به مولایش امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف و خانواده ی داغدارش و همه ی دوستان و همکارانش در دارالصادق مخصوصاً به محضر مبارک حضرتعالی که پشتوانه ای عظیم و محطّ اطمینان قلب برای آن مرحوم و همه ی پیروان معارف قرآن و عترت بوده و هستید تسلیت عرض نموده از خداوند متعال اجر جزیل و صبر جمیل برای حضرتعالی و بازماندگان مسئلت می نماییم.


جمعی از مدرسین حوزه ی علمیه ی قم
90/11/24      

 


 

اصفهان ـ مؤسسه ی دارالصادق


بسـم الله الرحمـن الرحیـم
انـالله و انـا الیـه راجعون
مطلع شدیم روح پاک صدیق معظم و برادر بزرگوار ما
جناب مستطاب مرحوم حاج آقا مسیح مدرسی طاثراه


به اهل بیت طاهرین علیهم السلام ملحق شد. این مصیبت را به همه ی دوستداران اهل بیت علیهم السلام به ویژه به پاک باختگان ساحت قدس ولایت و بالاخص به حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی تسلیت و تعزیت عرض می کنم.
آن مرحوم از نمونه های کم نظیر دیانت و حضور در صحنه بود که خوشبختانه سالهای آخر عمر خود را در پیوند با دارالصادق علیه السلام سپری کرد.
این جانب به سهم خود در این مصیبت خود را سهیم می دانم. از خداوند متعال علوّ درجات برای آن مرحوم و رضاء بقضاء الهی و اجر جزیل برای عموم بازماندگان مسئلت می نمایم.
امیدوارم که در رجعت در رکاب مولایمان حضرت مهدی علیه السلام قرار بگیرد.


الاقل علی معجزاتی                 
نماینده ی مراجع تقلید و از مدرسین حوزه ی علمیه ی قم
90/11/24                 

 
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و اناالیه راجعون


الم* ذالک الکتاب لاریب فیه هدی للمتقین * الذین یؤمنون بالغیب و یقیمون الصلواة و مما رزقناهم ینفقون* و الذین یؤمنون بما انزل الیک و ما انزل من قبلک و بالاخره هم یؤقنون * اولئک علی هدی من ربهم و اولئک هم المفلحون

با سلام و احتـرام و ادب محضـر عالم بزرگـوار حضـرت آیت الله حاج شیـخ علی صـافی

سخنی با تو ای پدر مهربان حاج آقای مدرسی

و روزی که متولد شدی و به جهان غیب ایمان آوردی ـ این خواست پروردگار تو بود که تو این گونه شوی ـ شما شایسته آن بودی که خدا خوب انتخابتان کرد. ایمان آوردی و نماز را به پا داشتید و خدا خواست که بوسیله نماز ارتباط عاشقانه و عارفانه ات را با کلمات زیبایی که او در زبان قلبت نهاد با آن رازهای عاشقانه و نیازهای از جنس ناب من کنت مولاه فهذا علی مولاه سرودی و لبیک گویان قلبت را نورانی کردی و پلیدی را از درون پاک نمودی و با سیقل نمودن آن نورانیت را در چهره ی معصومت به دیگران نشاندی. و نگاهت ، مهربان ـ صدایت، آرام ـ اندیشه ات، تفکر ـ عملت، الهی ـ راهت، صادق ـ قدمت، استوار ـ قلمت، ن و قلم مایسطرون ـ امان، صادق آل محمد ـ کلامت، یاحسین و گفتارت الحمدالله و سختی های زمانه ات، صبر ... و همه ی این ها را در مکتب امام صادق علیه السلام آموختی.

مما رزقناهم ینفقون ... و از آنچه به ایشان روزی داده ایم انفاق می کنند.
اولئک علی هدی من ربهم و اولئک هم المفلحون* آنهایند که از هدایتی از جانب پروردگارشان برخوردارند و آنها همان رستگارانند.
و تو به راستی از لطف پروردگارت به راه راست رفتی و به حقیقت آنچه که خدا در وجود تو نهاد رستگار عالم شدی ... خوشا به سعادتت که نفس را در درون کشیدی و هوی و هوس های روزگار تو را نفریفت و بار مسؤلیت های سنگین دوران از مسیر حق الهی دورت نساخت.

رفتنت برای من بسیار سنگین شد و ضایعه ات نه قلب من بلکه قلب امام زمان سلام الله علیه را غمگین کرد. بیماری ات تو را از پای در نیاورد چون تو بزرگتر از آن بودی که در برابر بیماری زانوی غم در بغل بگیری و سر از شکوه درآوری که روح تو بسیار بلند بود. و آنجا غمی سنگین که نمی توان نوشت و من ذره المثقالی از آن را با خبر شدم ـ تنها و بی کس ـ چون آنها که باید تو را می دیدند ، ندیدند و در میان همه ی آنهایی که بودی خود در انتها می دیدی.

با عشق سر از دارالصادق در آوردی و با مهربانی زبان مهربانانه ات ـ و نگاه پر معنی ات سرّ دلت را در آن مکان مقدس باز می کردی و قلب و نگاه مهربان آن عالم با تقوا حضرت آقای صافی بیان می کردی. قلب و نگاه و زبان و مهر آن بزرگوار تنها مرهم تسکین بخش زخم های درونت می دیدی و آرام و سبک بال از آنجا می رفتی و من فقط یک بار دیدم که شما هنگام نماز ظهر ـ سبک بال و مهربان و آرام از دارالصادق علیه السلام بیرون آمدید و وقتی دستان مبارک ات را بوسیدم نور را در درونت حس کردم و تنها افتخارم بوسیدن دستان پیر و مهربان تو بود و چقدر مهربانانه مرا مورد لطف خود قرار دادی و چه بسیار بارها این دیدارها برای تو و حضرت آقا تکرار شده بود. و من از درون آتش گرفتم و دلم به درد آمد که با رفتنت...

و نمی دانم درون دل آقا چه می گذرد که شما را بسیار دوست می داشت و چه زیبا در غم رفتن ات نوشتند ارتحال ملکوتی مرد زهد و تقوا حاج آقا مسیح مدرسی.... آری خوشا به سعادتتان که خدا در وصف شما فرمود:

سلام قولا من رب رحیم ... خدا رحمتتان کند که از رحمت شدگان در آمدید.

و سخنی با شما حضرت آقا

چگونه ـ با چه زبانی ـ با چه حال دلی ـ با چه توانی ـ و با چه وصفی می توانم این ضایعه ی جبران ناپذیر را به شما تسلیت بگویم...
خداوند مهربان نعمتی چون مدرسی را داد و با خشنودی از آن بزرگوار آن را به جوار رحمتش در کنار عبادالله الصالحینش با احترام به آغوش گرفت. و آن کس که شاگرد مکتب اتمام صادق سلام الله علیه بود در شب مبارک تولد آن حضرت و آن رسول مهربانی ها صلی الله علیه و آله و سلم به میهمانی آل الله شتافت. و انشاءالله خداوند بخشنده و مهربان ـ صبر و اجر به شما و همکاران محترم مجموعه ی دارالصاق علیه السلام عنایت فرماید.

و شما راضی و خشنود و دل شاد از آن که پدر مهربان ... حسن اولئک رفیقا ... به درجه ی صالحین قرار گرفت.
اللهم انی اسئلک صبرا جمیلاً و فرجا قریبا و قولا صادقا و اجرا عظیما یا کریم و رحمن و یارحیم
نثار روح مطهرش: اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم یا علی

 

با احترام و ادب ـ ابراهیم عابدینی   
بیست و دوم بهمن ماه هزار و سیصد و نود


 

 

بسم اللّه الرحمن الرحیم
وصیت نامه مسیح مدرسی


ax-modaresiاشهدان لا اله الا الله و اشهد ان اشرف الانبیاء محمد رسول الله و اشهد ان مولانا و مقتد انا امیرالمؤمنین علی ولی الله و اشهد ان اهل بیت سلام الله علیهم اجمعین امامان برحق و معصومین انتخاب شده از طرف خداوند و اعلام شده از طریق حضرت رسول اکرم صلوات الله علیه بوده و چشم انتظار حضرت مهدی آخرین سفیر الهی و به اکمال رساندن دین بر حق اسلام و مذهب شیعه جعفری و تنها حکومت جهانی عدل بر تمام کره ی زمین و اکنون همه عالم هستی از این نعمت بزرگ روزی می خورند و به زندگی خود ادامه می دهند هر چند متأسفانه اکثر بشریت شناخت به او ندارند و نظر و لطف و دعای اوست که زمین اهل آن را نمی بلعد و اعلام این که هر کس امام زمان علیه السلام را نشناسد و بدون ایمان قلبی و عملی از دنیا برود همانند اهل جاهلیت بدون دین و مذهب مرده است و اقرار و اعتراف دارم که حضرت زهرا اشرف زمان با ایمان و هدف نهایی خلقت است که تعریف و تمجید از هر یک از چهارده معصوم سلام الله علیهم اجمعین و یاران و فرزندان و برادران آنان نه در حد من است و نه گنجایش این وصیت نامه فقط میدانم حب علیٌ ایمانً، خداوند حکیم و عالم و قادر لایزال بی هدف انسان را نیافرید و انسان کامل فقط رسول الله حبیب خدا می باشد ولی تک تک همه ما عالَم بزرگی هستیم و همه امکانات اعم از عقل و راهنمایان راستین اهل بیت (علیهم السلام) که مفسران راستین و با علم خداوند برای قرآن این قانون اساسی همه بشریت که دارای 70 بطن می باشد در اختیار ما بوده و هست و ارزش و اهمیت هر فردی بخاطر اختیاری است که فقط خداوند به انسان داده و سایر ما خلق الله از آن بی نصیب هستند و به همین سبب انسان می تواند تا بی نهایت اوج بگیرد و برسد به مقامی که به جز خدا نبیند فقط وسیله و طریق آن مهم است که اهل بیت سلام الله علیهم می باشند و هم چنین برسد به منهای بی نهایت که از هر حیوان درنده وحشی بدتر گردد و آن انتخاب طریق هوای نفس و شیطان و غیر راه و سیره اهل بیت سلام الله علیهم می باشد چه بسا دانشمندان و پرفسورها و مخترعین تکنولوژی های پیشرفته که دردام ابلیس و خودپرستی و مطالب فلسفه و احساس بی نیازی از اهل بیت سلام الله علیهم با همه علم و سواد و بینش به اسفل السافلین رسیدند و چه بسا علماء با تقوی و با پیروی از هدایت اهل بیت سلام الله علیهم به درجه سلمان و ابوذر و مقداد رسیدند.
البته با کوشش و برخورداری از تقوای الهی و پیروی و عمل کردن به بزرگترین یادگارهمیشه جاوید پیغمبر (صلی الله علیه و آله) یعنی حدیث ثقلین که سنی و شیعه آن را در کتب خود ثبت نموده اند «انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی ...»که ثقل اکبر قرآن و ثقل اصغر، عترت علیهم السلام می باشند و داشتن اعتقاد راستین و عقلی عملی به انتظار و فرج بقیة الله الاعظم انشاءالله.

در هفتاد و اندی عمر که خداوند به من عنایت فرمود نشیب و فرازهای متعددی داشتم نشیب های شیطانی و امیال نفسانی بیشتر فراموشم گردید و جز التماس دعا و امید به عفو و بخشش خداوند با عمل در حد امکان و اظهار عجز واِنابه و توبه به درگاهش و امید و انتظار به شفاعت چهارده معصوم و هدایت و دستگیری اهل بیت علیهم السلام و رحمانیت خداوند که لحظه ای مرا به خودم واگذار ننماید که همان یک لحظه برای سقوط ابدیم کافی است امید دارم به راه خیر و صلاح کشیده شوم و با اظهار پشیمانی از گناهان بی حد و امید به قبولی توبه انشاءالله به لطف و کرمش در شاه راه نجات که همان سیره ولایت اهل بیت علیهم السلام است بیافتم و عقیده و ایمان دارم که تنها اوست که هر که را اراده کند رستگار و هر که را اراده کند در شقاوت می اندازد که بستگی به عملکرد و تفکر افراد دارد چون جز خوبی و جلال و جبروت و جمال در اوصاف خدا نیست.تو بندگی چو گدایان به شرط مزد مکن   ***    که دولت خود روش بنده پروری داندبه هر صورت به ثالث ارث که متعلق به خودم می گردد حتی حقوق ماهیانه ام انتظار دارم به شرح زیر صرف گردد و حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی را به عنوان ناظر تعیین می نمایم.

1. ماهیانه مبلغ سی هزار تومان به عنوان رد مظالم به حضرت آیت الله صافی پرداخت گردد.

2. حداقل بیست سال روزه و ده سال نماز کامل از ثلث مالم پرداخت شود.

3. در صورت امکان یک زیارت حج واجب برایم به جای آورده شود.

4. در شب ها و روزهای تاسوعا و عاشورا غذائی به مستمندان چه مستقیم چه کمک به خیریه ها به نام من و به عنوان عشق و علاقه ام به حضرت سیدالشهداء امام حسین علیه السلام اطعام گردد.

5. در اعیاد بعثت و غدیر خم حداقل برای هر کدام یک سینی شیرینی به دارالصادق اهداء گردد.

6. من که نزد حضرت زهرا سلام الله علیه روسیاه هستم که در هفتاد و اندی سال یک روز هم موفق به گرفتن روضه نشدم یا امکانش فراهم نبود ولی در ایام شهادت حضرت زهرا جلسه روضه ای تشکیل شود هر چند کوچک در حد خانوادگی ولی به نام حضرت زهرا این جلسه تشکیل شود .

7. کفن خود را تهیه و محل قبری هم پائین تر از قبر مرحوم مادرم خریده ام که سند آن را در کفنم می گذارم .

8. هر چند در زندگی خانوادگی آدم موفقی نبودم ولی خدا بهتر می داند که بهترین را برای همسر و فرزندان می خواستم و در حد امکاناتم تهیه می کردم. محبت و دوستی ام واقعی بود ولی در اظهار و اجرا موفق نبودم. برای پیروزی اسلام و پیاده شدن راه معصومین چه قبل از انقلاب چه بعد از انقلاب نه به خاطر رسیدن افراد ناباب به مقام و ثروت و منحرف کردن راه صحیح و انتخاب اولیه مان، تلاش کردم و امید دارم آنچه به خاطر خدا و اسلام و پیروزی عدالت و راه و روش ائمه ی اطهار بود مورد قبول واقع گردد و چون همانند دیگران غیر معصوم و جایزالخطا بودیم با اظهار پشیمانی و توبه مورد عفو قرار گیرم.

از همه ی آشنایان و دوستان حق داران طلب بخشش می کنم. من از همه راضیم و برای احدی بد و بدنامی نمی خواهم و آنچه به من ظلم شده یا حقم از بین رفته و بی جهت آبرو و حیثیت اجتماعیم لکه دار شده را می بخشم چون خداوند غفار و ستار العیوب است.همه را به خدا می سپارم و از همه التماس دعا دارم.
90/1/11         
یازدهم فروردین ماه سال 1390
مسیح مدرسی         

 

خواندن 339 دفعه
Share this article

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز634
دیروز1260
این هفته1894
این ماه12356
جمع بازدیدها261745

1398-09-19
Top