برگزاری عظیم ترین قافله عزاداری فاطمیه با پای برهنه در یزد

به دنبال درخواست مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی از آیت الله حاج سید علیرضا حیدری مبنی بر راه اندازی قافله عزاداری در سالروز شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهراسلام الله علیها ، آیت الله حیدری با صدور اطلاعیه ای از مردم یزد دعوت کرد تا در قافله عزاداری شام غریبان حضرت فاطمه زهرا شرکت کنند.


متن اطلاعیه به شرح زیر است :

3

 

2

 

برگزاری عظیم ترین قافله عزاداری فاطمیه با پای برهنه در یزد

روز شنبه 3 جمادی الثانی 1429 به دعوت شخصیت برجسته استان یزد ، عالم وارسته از بیت نبوت و رسالت حضرت آیت الله حاج سید علیرضا حیدری ، عظیم ترین و پرشکوه ترین قافله عزاداری در شام غریبان شهادت حضرت فاطمه زهراسلام الله علیها در شهر یزد تشکیل شد . در این قافله بزرگ که علماء ، روحانیون ، هیئات مذهبی و اقشار مختلف مردم و همچنین سرپرست دارالصادق اصفهان حضرت آیت الله زاده حاج شیخ علی صافی اصفهانی حضور داشتند ، وجود پر خیر و برکت حضرت آیت الله حاج سید علیرضا حیدری در میان مردم عزادار یزد در هاله ای از علماء و روحانیون چون خورشید می درخشید و توجه دلهای غمدیده را با یک دنیا لطف و مهربانی به خود جلب کرده بود . انگار که این شیعیان و موالیان گم کرده خویش را که سالیان دراز دنبال آن بودند در چهره نورانی این فرزند زهرا یافته ، سر از پا نمی شناختند و غرق در جذبات معنا و معنویت این مرد الهی می شدند.

4

5


اینان مسیر طولانی بین امامزاده شاهزاده فاضل و امامزاده جعفر را با پای برهنه بدون احساس خستگی طی کردند و در پایان حضرت آیت الله حاج سید علیرضا حیدری طی سخنان کوتاهی از شرکت کنندگان تشکر و به آنها دعا کرد . آنگاه هیأتهای مذهبی به عزاداری مشغول شدند .
گوشه هایی دیگر از این مراسم :

6

7

8


* * * * * * *

مراسم فاطمیه ی سال 1389 در یزد

خواندن 389 دفعه
Share this article

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز609
دیروز1260
این هفته1869
این ماه12331
جمع بازدیدها261720

1398-09-19
Top