سخنان آیت الله صافی به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس

سخنان آیت الله صافی در ابتدای درس خارج فقه در مدرسه صدر بازار - یکشنبه 22 / 10 / 98
به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس

 

بسم الله الرحمن الرحیم

به مناسبت شهادت دو سردار سرافراز اسلام شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس ما هم شهادت این دو قهرمان مبارزه با داعش را به حضرت بقیة الله الاعظم (عج) تسلیت می گوییم، امیدواریم انشاءالله حضرت خودشان عنایت فرمایند برای حفظ مرزهای کشورهای اسلامی و امنیت مسلمین سردارانی با اخلاص مثل سردار سلیمانی و حتی با استقامت تر و رشیدتر و پر قدرت تر جای آنها را بگیرند تا بتوانند مسلمانان منطقه را از شر یهود عنود و دست نشاندۀ ‌آنها شیطان بزرگ نجات بدهند.

alisafiesfahani

واقعیتش این است که شهید سلیمانی خیلی زود از میان ما رفت، در چنین شرایط زمانی که ما به شدت به او نیاز داشتیم او را از ما گرفتند. 


خب او به آرزوی خودش رسید « وَمَنْ يَخْرُجْ مِنْ بَيْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ ».


او مصداق همین آیه شریفه است،‌ او مهاجر بود، مهاجراً‌ الی الله بود.


او به دعوت رسمی مقامات عراق رفت بغداد تا فتنه و آشوبی را که صهیونیست ها و آمریکایی ها در عراق راه انداخته بودند خاموش کند.


شوخی نیست، 000 0 18 داعشی و بعثی را آورده بودند عراق و پست های دولتی را داده بودند دستشان، همینطوری پیشروی می کردند و آمده بودند تا مرزهای، این سردار عزیز ما رفته بود برای خاموش کردن این فتنۀ بزرگ و برای نجات مردم عراق و حتی برای نجات مردم ایران از این اشرار که تقدیر این بود که بدست همان اشرار به شهادت برسد.

ولی به هر حال ما باید تسلیم مقدرات الهی باشیم، چه بسا خیر مردم ایران و عراق در همین شهادت بوده.

«عَسَىٰ أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئًا وَهُوَ خَيْرٌ لَكُمْ» 

معنای این آیۀ‌شریفه را ما به صورت مملوس حس کردیم وقتی مردم ما خبر شهادت سردار سلیمانی را شنیدند همه ناراحت شدند همه گریان بودند و غصه دار، اما چیزی نگذشت که دیدیم آثار و برکاتی که از خون مقدس این دو سردار بزرگ نصیب مردم ایران و عراق و بلکه همۀ مسلمانان جهان و بلکه همۀ ستمدیدگان عالم شد قابل تصور نبود:


1- اولین اثر و خیر و برکتش این بود که شهادت او منشأ وحدت و انسجام بین همۀ مسلمین جهان شد.
ببینید تو این یکسال و خورده ای، آمریکایی ها چقدر نیرو صرف کردند چقدر پول خرج کردند تا بین مردم ایران اختلاف بیاندازند، ‌بین مردم عراق اختلاف بیاندازند، بین عراقی ها و ایرانی ها اختلاف بیاندازند، ملت ها و دولت ها را به جان هم بیاندازند، ‌آرامش کشورهای اسلامی را به هم بریزند، و در حد زیادی هم موفق شده بودند، اما خون مقدس این دو شهید عزیز در عرض 24 ساعت نشد که همه را دوباره با هم جمع کرد، نقشه های آنها نقش بر آب شد.
‌نقل شد که قریب 30 میلیون نفر در عراق و ایران و سایر کشورها برای این دو شهید بزرگوار ریختند تو خیابان ها یک صدا و غصب آلود بر ضد آمریکایی ها شعار می دادند. جمعیتی که چشم روزگار را خیره کرده بود و لرزه بر اندام نجس سردمداران آمریکایی انداخت.

 

2- دومین خیر و برکت این خونهای مقدس این بود که دولت و ملت عراق یکصدا فریاد زدند که آمریکا باید از عراق خارج شود و این مسأله خیلی مهم است شبیه یک معجزه بود در عراق. 
مجلس عراق که متشکل است از گروه ها و احزاب مختلفی که در هیچ موضوعی این ها با هم کنار نمی آمدند خون سردار سلیمانی و ابومهدی اینها را با هم جمع کرد یک دل و یکصدا با مردم عراق فریاد زدند آمریکا باید از عراق بیرون برود و این قانون شد در عراق.
برای اولین بار بود که مجلس عراق بدون هیچ مخالفی رأی به خروج آمریکایی ها از عراق دادند و این فوق العاده مهم است در تاریخ عراق بعد از صدام.

 

3- سومین خیر و برکت این خونهای مقدس شکسته شدن آن ابهت و هیمنۀ پوشالی آمریکا با حملۀ نظامی ایران به آمریکا و جنگ الکترونیک و حملۀ سایبری ایران و موشک های نقطه زن که آمریکا را از تک قطبی بودن بیرون آورد. 
موشک های ایران که تماماً به اهداف تعیین شده اصابت کرد پایگاه های آمریکا را به تلی از خاک مبدل کرد و طوری بود که آمریکاییها نمی توانستند دفاع کنند. لذا با این حمله، ابهت جنگی آمریکایی ها خورد و خمیر شد و در مقابل دنیا و قدرت موشکی ایران سرافکنده شدند. آنقدر برای آمریکا آبروریزی شد که کنگرۀ آنها اختیارات جنگی را از رئیس جمهورشان گرفت یعنی می خواستند بگویند این ترامپ عقل درستی ندارد نمی شود اختیار جنگ را به او داد.

 

4- شناخته شدن آمریکا در کل جهان بعنوان تروریست دولتی و برعکس ایران و سردار سلیمانی ضد تروریست، چیزی که 20 سال عکس آن را تبلیغ می کردند و در اذهان عوام از همه جا بی خبر جا انداخته بودند.

 

5- بیرون رفتن آمریکا از کل منطقه و نا امن شدن منطقه برای آنها که آمریکا ناچار است دیر یا زود از آن خارج شود چون دیگر منطقه محل امنی برای آنها نیست.

 

6- مبدل شدن ایران به یک قدرت جهانی بزرگ و شجاع که دنیا تصورش را هم نمی کرد.
یک دیپلمات عراقی می گفت آمریکا از خودش نمی تواند دفاع کند، آن وقت کشورهای عربی رفتند آمریکا را آوردند که از آنها دفاع کند!
این ها برکات عامی است که برای عموم مردم مملوس شده و برکات زیادی که به مرور زمان ظاهر خواهد شد.
خب، خون شهید سلیمانی چه خصوصیتی داشت که منشأ این همه آثار و برکات شد؟ ما خیلی سردار شهید داشتیم،‌ چرا سلیمانی اینطور گل کرد؟

 

بنظر من خصوصیات زیادی داشت اما مهمترینش 3 خصوصیت برجسته بود:
1- اخلاصش بود، خودش در خط مقدم می جنگید، ادعا نداشت، منم منم نداشت، فخرفروشی نمی کرد. 
من‏ أخلص‏ نفسه‏ لله‏ فَلَهُ أَجْرُهُ عِنْدَ رَبِّهِ‏ وَ لا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ‏ (حين يخاف الكافرون) ‏ وَ لا هُمْ يَحْزَنُونَ‏ (عند الموت) 


2- زهدش بود. تو عالم دیگری بود، اهل دنیا و جمع کردن مال و منال نبود. مهر دنیا در قلبش نبود.
«مَنْ زَهِدَ فِی الدُّنْيَا أَثْبَتَ اللَّهُ الْحِكْمَةَ فِی قَلْبِهِ وَ أَنْطَقَ بِهَا لِسَانَهُ وَ بَصَّرَهُ عُيُوبَ الدُّنْيَا دَاءَهَا وَ دَوَاءَهَا وَ أَخْرَجَهُ مِنَ الدُّنْيَا سَالِماً إِلَى دَارِ السَّلَامِ».
از این جهت خداوند حکمت را در قلب او قرار دارد یعنی یک بینش خاصی خدا به او داد، کاردان بود زبانش گویا بود به این حکمت، زیر و بم جریان ها را می فهمید و روشن می کرد، هم درد را می فهمید و هم درمان را، این ها کسانی هستند که با سلامت جسم و جان وارد بهشت می شوند. سردار سلیمانی مصداق همین حدیث شریف بود.


3- قاتل او اشقی الاشقیاء بود. یعنی شخصیتی به این عزیزی را بدترین افراد این عالم او را به قتل می رساند و این امتیاز بسیار بزرگی است که موجب شده خونش در عالم بدرخشد.


لذا سفارش من این است که باید سعی کنیم این انسجامی که بین همه ایجاد شده را حفظ کنیم، به شایعات اعتنایی نکنیم تا ان شاءالله کشور ما بتواند قدرتمندانه در مقابل ائمه کفر بایستد و سرفراز باشد.

 

خواندن 125 دفعه
Share this article

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز537
دیروز946
این هفته5752
این ماه16929
جمع بازدیدها304357

1398-10-28
Top