سخنان آیت الله العظمی فاضل لنکرانی قدس سره در مورد زنده نگه داشتن فاطمیه

سخنان آیت الله العظمی فاضل لنکرانی قدس سره در مورد زنده نگه داشتن فاطمیه

راجع به حضرت زهرا باید توجه داشته باشیم که استکبار جهانی در کامل ترین توطئه هایش به این نتیجه رسیده که تا زمانی که مردم این مملکت مسلمان هستند و نسبت به عقاید مذهبی خودشان پایبندند و برای جنبه های دینی خودشان شخصیت هایی مثال حضرت زهرا(علیهاالسلام) دارند، با این مملکت نمی توانند بجنگند،

 هیچ نقشه ای را نمی توانند پیاده کنند، و لو اینکه عوامل زیادی در این مملکت دارند، لکن این عقاید محکم مردم نسبت به مسائل اعتقادی، مانع از این است که استکبار بتواند نقشه ای را در اینجا پیاده کند، لذا به فکر افتاده که شاید بتواند ـ خدای ناکرده ـ بین مردم و بین شخصیت ها، یک جدایی بیاندازد، یک تزلزل اعتقادی ایجاد کند که من خوف این را دارم که یک زمانی برسد ـ خدای ناکرده ـ امام صادق و امام باقر علیهما السلام را در نظر من یا شما طلبه های جوان به صورت یک فرد ملای عادی معرفی کنند که کلام این ها در ردیف قرآن برای ما سندیتی نتواند داشته باشد.

راهی که الان استکبار جهانی مشغول پیمودن آن است کوچک کردن شخصیت های مذهبی از نظر ما مسلمان هاست و در رأس همه ی آنها حضرت زهرا علیها السلام است.

لذا باید روز سوم جمادی الثانیة که هم از نظر روایت در وفات حضرت زهرا علیها السلام اصح است و هم از نظر مسؤلین این روز تعطیل شده که کار بسیار خوبی بوده و هم بازار قاعدتاً تعطیل است، به چند تا مجلس اکتفا نکنیم.

باید یک عاشورای دومی به پا کنیم، یعنی مردم در کوچه و خیابان ها بریزند و به صورت دسته جات برای شهادت آن مظلومه، مرثیه سرایی کنند که این کار بیرون ریختن و سر وسینه زدن است، پیشتوانه ی بسیار بزرگی است برای حفظ شخصیت های ما والا با گفتن ها و شنیدن ها و نوشتن ها و مطالعه کردن ها، ما درست به هدفمان نمی رسیم.

ما باید با سر و صدا به هدف برسیم و حضرت زهرا علیها السلام را به جهان معرفی کنیم.

خوشبختانه امسال در بعضی از شهرها این کار شروع شد، حالا هم که شما به شهرهای خودتان می روید، زمینه را برای سال های بعد شروع کنید که روز سوم جمادی الثانیة، یک عاشورای دومی برای ما شیعیان باشد و به کمک همین جار و جنجال ها و دسته جات و سینه زدنها و زنجیر زدن ها، این شخصیتی را که اول بانوی جهان است، نه اول بانوی اسلام، اول بانوی جهان حضرت زهرا علیها السلام است و ائمه ما با آن همه مکارم و فضائلی که داشتند، به وجود چنین مادری افتخار می کردند.

فضائل حضرت زهرا علیها السلام را چه در زمانی که در بطن ام بود و بعد از ولادت تا آخر، خطبه ای در مسجد ایراد کرد را برای مردم بگوییم. خیال هم نشود که این خطبه در یک وضع عادی واقع شد بلکه این قیام در مقابل حکومت است آن هم در مقابل شخص حاکم، حضرت زهرا علیها السلام چنین خطبه ی غرائی ایراد کرد و فضائل دیگری که در ایشان وجود دارد. این بر ماست که نگذاریم این چنین شخصیت هایی در ذهن جامعه ی ما ـ خدای ناکرده ـ مبدل به افراد عادی بشود و امتیازی برای این ها قائل نباشیم.

خواندن 903 دفعه
Share this article

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز529
دیروز946
این هفته5744
این ماه16921
جمع بازدیدها304349

1398-10-28
Top