تکریم از مجاهدات و خدمات ارزشمند آیة‌الله ملک‌حسینی(ره)

آیة‌الله سیدکرامت‌الله ملک‌حسینی، نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه یاسوج، در آستانه عیدسعید غدیرخم، جمعه 12 آبان در سن 88 سالگی دارفانی را وداع گفت.
به همین مناسبت پیام‌های تسلیتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع عظام و بزرگان حوزه و مسئولان کشور صادر شد. متن پیام‌ها بدین شرح است:


مقام معظم رهبری:
بسم الله الرحمن الرحیم


رحلت عالم مجاهد آیة‌الله آقای حاج سید کرامت‌الله ملک‌حسینی رحمت‌الله‌علیه را به عموم مردم عزیز استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد و بالخصوص به علمای اعلام و ارادتمندان ایشان و بالاخص به بازماندگان و خاندان مکرم و معزز ملک‌حسینی تسلیت می‌گویم. در طول ده‌ها سال آشنایی و ارتباط با این عالم بزرگوار، همواره مجاهدت در راه حق و اهتمام بر خدمت به مردم و تلاش برای تعلیم و تربیت متعلمان و جویندگان، همراه با صدق و صفای کم‌نظیر را از خصوصیات بارز این روحانی بزرگوار شناخته‌ام و این‌گونه خصال نیکو و برجسته، در میزان الهی از برترین حسنات است. رحمت و رضوان الهی بر روح پر فتوح آن عالم ربانی باد!


سیدعلی خامنه‌ای - 13 آبان 1391


آیةالله‌العظمی صافی:


ارتحال عالم‌جليل، فقيه نستوه، حافظ حدود و ثغور دين، مرحوم حضرت آية‌الله آقاي حاج سيدكرامت‌الله ملك‌حسيني رضوان‌الله‌تعالي‌عليه موجب تأثر و تأسف شديد گرديد. آن مرحوم در إعلاي كلمه اسلام و إحياي امر اهل‌بيت عليهم‌السلام و دفع و نفي مبدعين و امربه معروف و نهي از منكر و خدمات علمي و اجتماعي و تربيت فضلا و طلاب مساعي جميله و مواضع مشكوره داشت.فقدان آن عالم رباني ثلمه‌اي جبران‌ناپذير و ضايعه‌اي بزرگ و عمومي است. اين مصيبت أسف‌بار را به آستان فرشته‌پاسبان حضرت بقيةالله مولاناالمهدي أرواح‌العالمين‌له‌الفدا و به حوزه‌هاي علميه و حضرات علماي أعلام و اهالي متدين استان‌هاي فارس و كهگيلويه و بويراحمد و بيت علم و سيادت آن فقيد سعيد تسليت عرض نموده و از خداوند متعال براي آن مرحوم مزيد رحمت و مغفرت و براي بازماندگان محترم خصوصاً آقازادگان عزيز و جناب حجة‌الاسلام آقاي سيدشرف‌الدين ملك‌حسيني اجر جزيل و صبر جميل مسئلت مي‌نمايم.


آیة‌الله‌العظمی مکارم شیرازی:


فقدان اسفناک عالم ربانی آیة‌الله ملک‌حسینی قدس‌سره موجب تأثر شدید گردید. این عالم خدوم و با شخصیت که از دوستان قدیمی ما بود در تمام دوران عمر گران‌بهای خود برای دفاع از اسلام و مکتب اهل‌بیت علیهم السلام تلاش وافر و جدیت فراوان داشت. عالمی آگاه و شجاع بود و از آغاز انقلاب اسلامی نیز با تمام توان در پیشرفت انقلاب در منطقه تأثیر فراوان داشت. هم‌چنین آن فقید سعید دارای حوزه علمیه پرباری بود که نسبت به آن اهتمام فراوان داشت. این مصیبت جانکاه را به جامعه روحانیت فارس و امام جمعه محترم و مردم با ایمان این استان و بیت شریف و فرزندان گرامی‌اش تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم این چراغ در آن بیت عزیز توسط فرزندان محترمش هم‌چنان نورافشان باشد. خداوند او را قرین رحمت واسعه گرداند و به تمام بازماندگان صبر و اجر عنایت فرماید.


آیة‌الله‌العظمی نوری‌همدانی:
جنابان آقایان سیدهبةالدین و سیدشرف‌الدین دام‌توفیقهما


ارتحال عالم ربانی و فقیه مجاهد، آیة‌الله آقای حاج سیدکرامت‌الله ملک‌حسینی رحمةالله‌علیه را که عمر پربرکت خود را در راه تعلم و تعلیم علوم اهل‌بیت علیهم السلام و اداره حوزه علمیه و تربیت فضلا و طلاب محترم علوم دینی و ارشاد و نشر تبلیغ معارف اسلامی و حضور بسیار متعهدانه و ثمربخش در عرصه‌های انقلاب عزت‌بخش اسلامی و تقدیم فرزند برومند خویش در همین راه سپری کرد و به لقاءالله پیوست، طوبی له و حسن ماب، به محضر محترم علمای آن سامان و اهالی متعهد و ولایت‌مدار آن منطقه و به بیت شریف آن عالم بزرگوار تسلیت می‌گوییم و از خداوند متعال برای آن فقیه مجاهد علو مقام و برای بازماندگان محترم صبر و اجر مسئلت می‌نماییم.


حضرت آیة‌الله علوی گرگانی:
جناب مستطاب حجة‌الاسلام‌ و‌المسلمین آقای سیدشرف‌الدین ملک‌حسینی‌ دامت تأییداته


ضمن تأثر فراوان، ضایعه‌ای مولمه ارتحال عالم فرزانه، فقیه اهل‌بیت علیهم السلام، ابوالشهید حضرت آیة‌الله آقای حاج سیدکرامت‌الله ملک‌حسینی‌ نماینده ولی‌فقیه و نماینده مجلس خبرگان رهبری در استان کهگیلویه و بویراحمد را به محضر مبارک امام زمان‌ عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، مراجع عظام تقلید بالاخص مقام معظم رهبری، علمای اعلام، حضرت‌عالی، بیت معزز و مکرم ایشان و مردم شریف و دین‌مدار دو استان کهگیلویه و بویراحمد و فارس و تمامی دوستداران آن فقید سعید تسلیت گفته و علو درجات ایشان را از خداوند منان مسئلت می‌نمایم.
ایشان از فقها و علمای عاملی بودند که در طول حیات با برکت خویش خدمات فراوانی در جهت اعتلای معارف اهل‌بیت علیهم السلام انجام داده و در تربیت طلاب و علما و ارتقا علوم آل‌محمد صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم سعی و تلاش وافر نمودند. خداوند ایشان را با اجداد طیبین و طاهرینش محشور گرداند.


جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:


خبر ارتحال آية‌الله سيدكرامت‌الله ملك‌حسيني موجب تأسف و تأثر گردید. ايشان از مجاهدان و مبارزاني بود كه عمر پربركت خود را در نشر معارف اهل‌بيت عليهم‌السلام سپري كرد و همواره منشأ خدمات ارزشمندي براي استان‌هاي فارس و كهگيلويه و بويراحمد بود. آن عالم بزرگوار خود يكي از مضروبان حمله رژيم طاغوت به مدرسه مباركه فيضيه بود و پشتيباني خود را تا پيروزي انقلاب اسلامي از حضرت امام خميني رحمةالله‌علیه داشت و پس از پيروزي انقلاب نيز همواره در سنگر‌هاي مختلف از جمله نمايندگي ولي‌فقيه در استان و نمايندگي مجلس خبرگان رهبري حمايت‌هاي خود را از امام خميني قدس‌سره و پس از آن، مقام‌معظم رهبري مدظله‌العالي داشت.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت آن عالم رباني را به محضر حضرت ولي‌عصر عجل‌الله‌تعالي‌فرجه‌الشريف، مقام معظم رهبري و مراجع عظام تقلید دامت‌بركاتهم، بیت شريف و فرزندان گرامي ایشان و مردم شريف استان كهگيلويه و بويراحمد تسليت عرض نموده و علّو درجات آن مرحوم را از خداوند‌ منّان خواستار است.


آیةالله هاشمی رفسنجانی:


رحلت روحانی وارسته و مبارز، آیة‌الله سیدکرامت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی‌فقیه و نماینده مردم استان کهگیلویه و بویر احمد در مجلس خبرگان رهبری موجب تأسف و تأثر خاطر گردید. این عالم ربانی که در طول دوران مبارزه با رژیم ستم‌شاهی همواره همیار امام خمینی رحمةالله‌علیه و مردم شریف ایران بود پس از انقلاب اسلامی، در مسئولیت‌های نمایندگی ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و نمایندگی مجلس خبرگان رهبری نیز منشأ خدمات و آثار برجسته و در خور توجهی بود. رحلت ایشان را به عموم مردم مسلمان ایران، مراجع، حوزه‌های علمیه، علما،‌ نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و به‌ویژه مردم خون‌گرم و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد تسلیت می‌گویم. از درگاه خداوند متعال برای بازماندگان محترم و به‌ویژه بیت معزز ایشان صبر و اجر جزیل مسئلت می‌كنم.


رئیس جمهور:


رحلت فقیه مجاهد و انقلابی، حضرت آیة‌الله سیدکرامت‌الله ملک‌حسینی موجب تأثر و تألم شدید این‌جانب گردید. این اندوه بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیه‌الله‌الاعظم عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، رهبر بزرگوار انقلاب، حوزه‌های علمیه و ملت شریف ایران به‌ویژه مردم مؤمن و انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد و بیت شریف ایشان تسلیت عرض می‌نمایم.
این عالم عالی‌قدر از جمله یاران مخلص و واقعی امام راحل و رهبری عزیز بودند که در سراسر عمر بابرکت خویش منشأ برکات فراوانی برای نظام جمهوری اسلامی بوده و در همه صحنه‌های انقلاب اسلامی و اقدامات انجام شده در مسیر خدمت‌رسانی به مردم، حضور فعال و ثمربخشی داشته و از آن حمایت و پشتیبانی کردند. فقدان این روحانی جلیل‌الشأن ضایعه بزرگی برای حوزه‌های علمیه و انقلاب است و خدمات ایشان در عرصه‌های مختلف سیاسی، علمی و معنوی، هرگز از یادها فراموش نخواهد شد. برای روح پاک آن فقیدسعید درود می‌فرستم و علو درجات و محشور بودن با اجداد طاهرینش را از درگاه خداوند سبحان مسئلت دارم.


رئیس مجلس شورای اسلامی:

ارتحال فقیه عالی‌قدر حضرت آیة‌الله سیدکرامت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج و نماینده مجلس خبرگان رهبری موجب تأسف و تأثر گردید. مرحوم آیة‌الله ملک‌حسینی از علمای برجسته منطقه و مبارزین دوران نهضت اسلامی بودند که با توجه به ایمان و خلوصشان مورد اعتماد حضرت امام خمینی قدس‌سره در هدایت انقلاب و استقرار آرامش و امنیت در این استان بودند.
ایشان در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی در همراهی مردم استان در صحنه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و هم‌چنین تاسیس حوزه‌های دینی و پی‌گیری مشکلات و مسایل مردم و رفع محرومیت در منطقه داشتند. این‌جانب از سوی خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی این ضایعه را به پیشگاه حضرت ولی‌عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، مقام معظم رهبری، مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد و بیت مکرم ایشان تسلیت گفته برای روح بلند آن عالم ربانی رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه خداوند مسئلت می‌کنم.


رئیس قوه قضائیه:

ارتحال آیة‌‌الله ملک‌حسینی که از یاران دیرین حضرت امام خمینی رحمةالله‌علیه در دوران ستم‌شاهی و از حامیان واقعی ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی بود موجب اندوه و تأثر این‌جانب شد. این‌جانب درگذشت این عالم وارسته را به محضر حضرت بقیه‌الله‌الاعظم، مقام معظم رهبری، ملت شریف و انقلابی ایران، به‌خصوص مردم استان کهگیلویه‌وبویراحمد و هم‌چنین خانواده معزز ایشان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال برای آن فقیدسعید علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌کنم.


مدیر حوزه‌های علمیه:

خبر ارتحال عالم جلیل‌القدر، فقیه وارسته، حضرت آیةالله آقای سیدکرامت‌الله ملک‌حسینی‌(ره) موجب تأثر و تأسف فراوان شد. فقدان شخصیتی که سالیان طولانی از عمر پربرکت خویش را صرف تدریس و تبیین علوم و معارف اهل‌بیت‌ علیهم السلام کرد و در جایگاه رفیع علمی منشأ خیرات و برکات فراوانی شد، حقاً ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر است. در دوران خفقان نظام ستم‌شاهی و در دوران نهضت حضرت امام‌ (ره) با شجاعتی ستودنی از یاران و همراهان امام بود و همواره با حضور در صحنه‌های مختلف به‌ویژه مجلس خبرگان رهبری از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری حمایتی خالصانه داشت.
مدیریت حوزه‌‌های علمیه ضمن عرض تسلیت رحلت این فقیه و مجاهد نستوه به محضر مقدس حضرت بقیةالله‌الاعظم‌ عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف،‌ مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، مردم شریف و انقلابی استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، به‌ویژه بیت معظم علو درجات برای آن عالم فقید و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان از درگاه احدیت مسئلت دارد.


مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران:

ارتحال ملکوتي نماينده محترم ولي‌فقيه در استان کهگيلويه و بويراحمد و امام‌جمعه ياسوج، حضرت آية‌الله سيدکرامت‌الله ملک‌حسيني رحمةالله‌عليه موجب تأثر و تألم گشت.
ايشان به عنوان يکي از مبارزان سخت‌کوش دوران ستم‌شاهي با ايمان کامل به مقتداي خويش امام خميني رحمه‌الله‌عليه قبل و بعد از انقلاب، در به وجود آمدن و استقرار حکومت اسلامي و نشر معارف غني قرآن و اهل‌بيت عصمت و طهارت لحظه‌اي از پاي ننشست. ايشان علاوه بر حضور در صحنه‌هاي گوناگون انقلابي، در عرصه‌هاي علمي و تربيت طلاب فاضل نيز بسيار سخت‌کوش بودند.
ايشان در کنار انجام عمري خالصانه خويش به تأسيس مدرسه علميه خواهران فاطميه سلام‌الله‌عليها ياسوج نيز اهتمام ورزيدند و هميشه از مشوقان طلاب و مسئولان حوزه‌هاي علميه خواهران در نشر و گسترش اين کانون علمي و ديني بودند. مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران، اين ضايعه بزرگ را در ايام دهه ولايت به محضر حضرت ولي‌عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، مقام معظم رهبري مدظله‌العالي و عموم طلاب و فضلاي حوزه‌هاي علميه تسليت عرض مي‌نمايد.


تشییع پیکر آیة‌الله ملک‌حسینی در یاسوج

پیکر پاک مرحوم آیة‌الله حاج سیدکرامت‌الله ملک‌حسینی، نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویر احمد، با حضور مدیرحوزه‌های علمیه کشور، علما و شخصیت‌های سیاسی در یاسوج تشییع شد.
به گزارش سرویس استان‌های خبرگزاری حوزه، این مراسم صبح روز یکشنبه، 14 آبان ماه، در فضایی آکنده از حزن و اندوه، با حضور آیةالله حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه کشور، آیةالله ایمانی نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، آیة‌الله حائری شیرازی عضو خبرگان رهبری و امام جمعه سابق شیراز، دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، برخی از اعضای خبرگان رهبری، علما، فضلا، مسئولین استانی و طلاب و عموم ارادتمندان روحانیت از مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد تا میدان انقلاب این شهر تشییع و پس از اقامه نماز بر پیکر مطهر ایشان توسط آیة‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری، در اما‌زاده قاسم یاسوج به خاط سپرده شد.

مدیر حوزه‌های علمیه در سخنانی به تبیین ابعاد شخصیتی مرحوم آیة‌الله ملک‌حسینی پرداخت و با تسلیت ارتحال این عالم ربانی، به ویژگی‌های بارز امام جمعه فقید یاسوج اشاره کرد و گفت: مرحوم آیة‌الله ملک‌حسینی عمر پربرکت خویش را صرف تدریس و تبیین علوم و معارف اهل‌بیت علیهم السلام کرد و در جایگاه رفیع علمی منشأ خیرات و برکات فراوانی بود. وی هم‌چنین شجاعت را یکی از شاخصه‌های آیة‌الله ملک‌حسینی برشمرد و یادآور شد: در دوران خفقان رژیم ستم‌شاهی و در نهضت حضرت امام رحمةالله‌علیه، ایشان با شجاعتی ستودنی از یاران و همراهان امام بود و همواره با حضور در صحنه‌های مختلف به‌ویژه مجلس خبرگان رهبری، خالصانه از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری حمایت کرد.

برپایه این گزارش، پس از سخنان آیة‌الله حسینی بوشهری، پیکر مطهر نماینده فقید مردم کهگیلویه و بویر احمد در مجلس خبرگان رهبری، به امام‌زاده قاسم یاسوج انتقال یافت و در جوار این امزاده جلیل‌القدر در دل خاک آرام گرفت.

خواندن 609 دفعه
Share this article

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز503
دیروز946
این هفته5718
این ماه16895
جمع بازدیدها304323

1398-10-28
Top