حمایت سایتهای دشمن جمهوری اسلامی از طلاب رشته فلسفه

حمایت سایتهای دشمن جمهوری اسلامی از اطلاعیه مجهول الهـویه ای که علیه مخالفین فلسفه درحـوزه علمیـه قـم منتشـر شـده است

bala

dwt

اخیرادر یکی دوماه گذشته اطلاعیه ای که اصلا نامی از نویسندگان آن ذکر نشده بود درحوزه علمیه قم درج شده بودکه هرروز هم ادامه داشت ودر برخی سایت های خبری نیز درج شد وآنچنان مطلب را ارائه داده بودند که خواننده فکر کند همه اساتید وطلاب حوزه علمیه این مطلب را گفته اند وتایید می کنند.
جالب اینجاست که بسیاری از سایتهای دشمن نظام جمهوری اسلامی ایران سایتهایی که با بودجه سازمان سیا مدیریت می شود نیز این خبر را زده اند که می توانید تصویرآنها را ملاحظه نمائید.
حال سوال اینجاست که چرا سایتهایی مثل بالاترین که هر لینکی را در سایت قرار نمی دهند ودویچه وله فارسی این خبر را می زنند خوشحالی آنان از این اطلاعیه بابت چیست؟ وچه کسانی آن را نشر داده اند وچرا باید برخی سایتهای خبری این خبر را درج کنند.

پاسـخی کـوتاه به اطلاعیـه ی مـذکور

etelaeyyeh۱-اگرتمام کسانی که مخالف فلسفه و عرفان اند را با یک چوب برانید کار اشتباهی است، علمای بزرگی چون آیات عظام سید ابوالحسن اصفهانی، خوئی، حکیم، شاهرودی، میلانی، بروجردی، اراکی، گلپایگانی، مرعشی نجفی، سیستانی، صافی، وحید و… اینها مگر انجمن حجتیه ای هستند؟
۲ـ تیترمطلب مرقوم شده «اساتید و طلاب حوزه علمیه هشدار دادند» اشتباه است در خود همین اطلاعیه در آخر آمده است: «ما جمعی از اساتید و طلاب رشته فلسفه و عرفان حوزه علمیه قم »
پس اینان جمعی از اساتید فلسفه و عرفان اند، نه اساتید و طلاب حوزه (که به معنای همه آنهاست)


۳ـ مخالفت با فلسفه وعرفان از تاریخ تشکیل انجمن حجتیه بسیار قبل تر است از زمان شیخ طوسی ها و علامه حلی ها و علامه مجلسی ها و شیخ بهائی ها و مقدس اردبیلی ها بوده است که حتی حکم جهاد با فلاسفه را علامه حلی صادر می کند.
۴ـ بسیاری از مخالفان فلسفه و عرفان کاملا با این انقلاب و حضرت امام خمینی(ره) همراه بوده ودر راستای اهداف این انقلاب قدم برداشته اند مانند آیت الله فاضل لنکرانی، آیت الله مکارم ،آیت الله مشکینی، آیت الله نوری همدانی که مخالف شدید عرفان مولوی و عطار و…است.
۵ ـ مقصود و هدف مخالفان فلسفه و عرفان حفظ اسلام و مبانی اصیل تشیع می باشد و اینکه به همه مخالفان فلسفه تهمت اختلاف افکنی و تضعیف حوزه علمیه بزنیم کار درستی نمی باشد.


۶ ـ سخن در اینجا است که با کدام مبانی و اندیشه ها می شود نظام اسلامی را حفظ کرد با مبانی مثل سنخیت خالق و مخلوق، وحدت وجود، قدم عالم، فنای در ذات الهی و…یا با عرفان واقعی اهل بیت علیه السلام و مبانی ناب تشیع که به فرموده امام خمینی (ره) در وصیت نامه الهی سیاسی این مرد بزرگ تاریخ، بالاترین راه نجات ثقلین و قرآن و نهج البلاغه است.و هیچ اسمی از فلسفه وعرفان مصطلح نبرده است.(فرازهایی از وصیت نامه ی مرحوم امام خمینی را که با کلمه ی «ما مفتخریم» شروع می شود ملاحظه فرمائید.)
۷ـ متصل کردن مخالفان فلسفه وعرفان به گروههای مخالف و استفاده تبلیغاتی از این قضیه خود تضعیف روحانیت وحوزه های علمیه است.
۸ ـ یکی از اشخاصی که همواره فلاسفه و عرفا به جای استدلال و برهان برای جواب به مخالفان از نام و شخصیت او استفاده می کنند امام خمینی (ره) است و برخی جملات امام راحل را گرفته و همواره شخصیت امام خمینی(ره)که متعلق به تمام مردم می باشد را برای خود مصادره می کنند و می خواهند بگویند امام خمینی(ره) با ما موافق است و شما راردمی کند و قبول ندارد در حالی که همواره امام راحل از کسانی که در پی زنده نگه داشتن اسلام هستند حمایت کرده و رهبر معظم انقلاب هم براساس اندیشه باز و فکری نقدپذیر همواره از کرسی های آزاد اندیشی حمایت کرده است.


۹ـ این انقلاب و حرکت اسلامی مردم از نظریه های فلاسفه وعرفا نبوده است بلکه مردم به خاطر اسلام و قرآن و اهل بیت علیه السلام قیام کرده و از امام خمینی به عنوان یک فقیه و مرجع تقلید پیروی کرده اند و اینکه این جمعی از اساتید فلسفه و عرفان می گویند: نظریه پردازان انقلاب از آنها بوده است کاری انحصار طلبانه وغیر واقع بینانه است .
۱۰ـ این اعلامیه را جمعی از اساتیدفلسفه وعرفان حدود چند هفته است در فیضیّه به صورت های مختلف پخش می کنند و به درودیوار حوزه علمیه قم نصب میشود و به جای پاسخ گویی به اشکالات مخالفان فلسفه و عرفان که خود حامی نظام و از اساتید رسمی حوزه علمیه قم و بسیاری از شهرها می باشند به تخریب و منتصب کردن مخالفان به فرقه های انحرافی و مخالف نظام خواندن آنان دست می زنند.


از این اساتید فلسفه و عرفان که خود را دلسوز نظام ومدافع اسلام می دانند می پرسیم اینکه شما این جمعیت عظیم از مراجع، علما و بزرگان و طلاب حوزه های علمیه را عضو انجمن حجتیه و مخالفان نظام می دانید خود تضعیف حوزه ها و نظام اسلامی نمی باشد؟ از آنها می خواهیم که به جای این کارها بیایند و پاسخ مخالفان و منتقدان مبانی اشتباه خود را بدهند.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

با احترام، جمعی از طلاب و مدرسین حوزه علمیه قم و اصفهان و مشهد و تهران و سایر شهرستانها

 

خواندن 380 دفعه
Share this article

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز904
دیروز1201
این هفته5392
این ماه15207
جمع بازدیدها917874

1397-10-29
Top