مرحوم کافی: عمرخیام صوفی وگبری مسلک بوده/دنبال عرفایی مثل حسن بصری هانروید

قسمتهایی ازسخنرانی مرحوم کافی

حکیم عمر خیام که اولاً‌صوفی بوده، و البته صوفی ها از نظر امام صادق علیه السلام مردوداند.

حالا یه دو سه تا حدیث با مدرک و مطالعه بگم:
امام صادق علیه السلام می گن: من مال الیهم فلیس منّا: هر کس میل به صوفیه پیداک ند از ما اهل بیت نیست امام صادق علیه السلام می فرماید: هر کس برود به زیارت قبر یکی از مرشدهای صوفیه یا به دیدن یکی از مراشد این ها، مثل این که زیارت کرده است یزید ابن معاویه را.

باز هم امام صادق علیه السلام می فرماید: طایفه ی صوفیه مجوسه این امت است.

میگه چه جوری؟ مبادا شرکت کنید در جلساتشان، مبادا شرکت کنید در محافلشان.

عجیبند واقعاً، غلو خیلی دارند. اگه می خواهی ارادت به علی علیه السلام بورزی از امام صادق بپرس بگو جدّت علی چه جور آدمیه تا برات معرفی کنه. علی رو از زبون پسرش امام صادق ع بشنو و با دو تا شعر نمی دونم شبستری و گلشن رازو نمی دونم فلانْکَسَکْ، علی رو معرفی نکنی؛ با احادیث اهل بیت و قرآن علی رو معرفی کنید….

والله اینقدر دلم درد می آیداز بعضی ازاین شیعه هایی که معلمشان امام صادق ع است اینها سواری میدهند به جنید بغدادی معلم امام صادق ع دنبال ابایزید بسطامی امام صادق ع دنبال ابوالحسن خراقانی امام صادق ع دنبال حسن بصری امام صادق ع سراغ معروف کرخی کجادارید میروید؟! کجا داریدمیروید؟!

چرای کجوری هستید که سواری ازشما بگیرندچرا هوشیارنیستید حرفمان راجع به حکیم عمرخیام بوده. آقای حکیم عمر خیام صوفی بوده گبری مسلک هم بود استادکرسی ریاضی بوده تو ایران لذاتودنیا یه سروصدایی از عمر خیام است راجع به برنامه های ریاضی اش است … این آقای حکیم عمر خیام ۹ ملیون تومان اداره باستان شناسی تامین بودجه کرد که این قبر عمر خیام را بسازد…

 

خواندن 387 دفعه
Share this article

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز821
دیروز1201
این هفته5309
این ماه15124
جمع بازدیدها917791

1397-10-29
Top