آیت الله العظمی مکارم شیرازی: مطرح کردن فردوسی به عنوان منجی اسلام ظلم به علمای دین است

آیت الله العظمی مکارم شیرازی: مطرح کردن فردوسی به عنوان منجی اسلام ظلم به علمای دین است

حضرت آيت‌الله مکارم شيرازي گفتند: يکي از مسئولان کشور جمله عجيبي درباره مکتب ايراني گفته است که جناب فردوسي مکتب پيامبرصلی الله علیه و آله و سلم را نجات داد. اين ظلم بزرگی است به علمايي که از صدر اول تا امروز،‌ در راستاي حفظ مکتب اسلام و تشيع مشکلات و ناملايمت‌هاي زيادي را به جان خريدند.

به گزارش مرکز خبر حوزه، معظم له امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به سخن يکي از مسئولان، مبني بر اين که اسلام توسط بني اميه و بني عباس خراب شده بود، و فردوسي آمد و مکتب پيامبرصلی الله علیه و آله و سلم را نجات داد، اظهار داشتند:شیخ طوسی، سید مرتضی، سید رضی، شهید اول و شهید ثانی و... حضرت امام (ره) ، که سال‌ها زندان و تبعيد را تحمل کرده و خونشان نيز در اين راه ريخته شده است،‌اسلام را نجات نداده‌اند و فردوسي آن را نجات داده است.


اين مرجع تقليد، با بيان اين که خود فردوسي نيز چنين عبارتي را تکذيب مي‌کند، اظهار داشتند: فردوسي گفته است که «بسي رنج بردم بدين سال سي//عجم زنده کردم بدين پارسي»؛ خود مي‌گويد که با تلاش‌هاي زيادي که در اين سي سال متحمل شده‌ام، زبان فارسي را زنده کرده‌ام. بنابراين، اين که گفته مي‌شود، فردوسي مکتب پيامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم را نجات داده است،‌ بي انصافي است.

ايشان با بيان اين که مشخص نيست اين‌ها چه هدفي دارند، خاطرنشان کردند: برخي مي‌گويند که هدف از مطرح کردن اين حرف‌ها، اين است که با روحانيت مبارزه کنند و نقش آن ها را کم‌رنگ نمايند،‌ همچنين گفته مي‌شود که هدفشان قرار دادن مکتب ايراني در برابر نظام جمهوري اسلامي ايران است تا ما را از ساير کشورهاي اسلامي جدا سازند.


افق حوزه / سال دهم/ شماره 335

خواندن 266 دفعه
Share this article

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز550
دیروز965
این هفته550
این ماه9637
جمع بازدیدها887951

1397-09-19
Top