پیام تسلیت آیت الله حاج شیخ علی صافی به علماء و زعمای حوزه‌های علمیه‌ی شیعه به مناسبت ترویج تصوف و اشاعه‌ی فساد اعتقادی با بودجه‌ی بیت‌المال توسط دفتر تبلیغات اصفهان

بسم الله الرحمن الرحیم

یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره ولوكره الكافرون

با کمال تأسف و تأثر خبردار شدیم در تاریخ 1389/11/19 پرچم ننگین و چرکین تصوف در مرکز حوزه‌ی علمیه‌ی اصفهان یعنی مدرسه‌ی صدر بازار با طراحی مدیریت جدید و یک سونگر دفتر تبلیغات اصفهان و با بودجه‌ی بیت‌المال و سهم مبارک امام زمان علیه السلام توسط روحانی نمایی بیگانه از مکتب امام صادق علیه السلام و شیخکی صوفی مسلک از عوام عمامه به سرمشهد بر این زمین مقدس به اهتزاز درآمد.

 

انالله و اناالیه راجعون


چه شده است که حوزه‌ی علمیّه‌ی اصفهان با سابقه‌ی 700 ساله و تلاش گسترده و بی‌وقفه زعمای غیور و شجاع گذشته آن و سعی بلیغ سایر علما و فقهاء بزرگ شیعه از دوران غیبت صغری تا قبل از این برای ترویج و توسعه‌ی مکتب نورانی امام صادق علیه السلام و مبارزات بی‌دریغ آنها با انحراف و منحرفین مخصوصاً اهل بدعت و تصوف در همیشه تاریخ موجودیت خود و با هزاران افتخار دیگر در مسیر نورانی قرآن و عترت، امروز می‌بینیم زعمای آن در برابر ورود یک شیخک صوفی از مشهد به حوزه‌ی علمیّه‌ی اصفهان به دعوت رسمی اما غیر قانونی و غیر شرعی دفتر تبلیغات اصفهان سکوت اختیار کرده‌اند و با کمال تأسف همگی به تماشای برافراشته شدن پرچم صوفی‌گری در مرکز حوزه‌ی علمیه اصفهان که یکی از مقدس‌ترین مراکز شیعه است نشستند و دم بر نیاوردند.


کو آن رگهای جوشان و غیرت دینی فقها و زعمای گذشته‌ی حوزه‌ی علمیّه‌ی اصفهان که حدود الهی را جاری می‌کردند و منحرفین از قرآن و عترت را با فتواهای قدرتمند خود خفه می‌کردند.


نسبت صوفی‌گری به ائمه معصومین و به شخصیّت‌های طراز اول شیعه دادن و توهین عظیم به امثال شیخ‌صدوق و علامه‌ی‌مجلسی اول و دوم و علامه‌ی‌حلّی و .... (هر چند با صرف آن همه بودجه هیچ‌گونه استقبالی از این جلسه نشد و در نهایت ضعف و سرافکندگی برگزار شد.)

علمای شیعه را از صدر اسلام تا کنون صوفی و صاحب خرقه معرفی کردن که بعضی اجازه‌ی خرقه به دیگران می‌دادند و بعضی مثل علامه‌ی حلی و علامه مجلسی و ... بی‌سواد، بی‌تعهد معرفی شده‌اند که حق سخن گفتن در مبحث تصوف را نداشته‌اند و نسبت قومی گری (نژادپرستی) به شیخ صدوق دادن که او با همه عداوت و دشمنی داشته است. آری چنین نسبت‌های ناروایی به ائمه اطهارعلیه السلام و توهین به چنین شخصیّت‌هایی آن هم در مدرس مقدس مدرسه‌ی صدر اصفهان جرمی نابخشودنی و جنایتی عظیم است.

آیا فریاد رسی هست که به فریاد دین و مذهب و معنویت حوزه‌های علمیه‌ی این مملکت برسد. آیا مسلمانی هست به داد قرآن و عترت برسد.

معارف اهل بیت عصمت و طهارت را ناجوانمردانه به انزوا می‌کشانند تا ایتام آل محمد را، صوفی، لاابالی، بی‌تفاوت، بی‌غیرت و صلح کلّی بار آورند.


الیس الصبح بقریب، آیا صبح نزدیک نیست


صبح سعادت و معنویت و پایان سلطه‌ی شیطان و صبح زیبا و آسمانی ظهور حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه.

ای‌کاش با وجود چنین مدیرانی یک مسلمان دلسوز و صاحب‌نفوذی در این مملکت پیدا می‌شد و کلمه‌ی اسلامی را از عنوان دفتر‌تبلیغات اصفهان حذف می‌کرد تا شاید دردِ دیندارانِ این مملکت بی‌در و دروازه (که هر کلاش بی‌آبرویی و هر بی‌سواد بی‌سروپایی آزادانه نام استاد به خود می‌چسباند و به تحریف دین مشغول‌می‌شود) بتوانند نفسی تازه کنند.

ما ضمن هشدار و اعلام خطر به زعمای حوزه‌های علمیّه‌ی شیعه مخصوصاً، اصفهان این مصیبت بزرگ را که به اصول و اساس دین و تشیع ضربه زده است به حضرت بقیة الله الاعظم اروحنا فداه و تمامی فقها و زعمای شیعه تسلیت عرض می‌نماییم .

و یادآور می‌شویم که اگر از خواب بیدار نشویم و این سکوت شکسته نشود و با انحراف و منحرفین مبارزه نشود این خواب به مرگ مبدل می‌شود و ایران به آندلسی دیگر. و ما علی الرسول الا البلاغاصفهان ـ مدرسه‌ی صدر بازار
علی صافی اصفهانی    
اول ربیع الثانی 1432 


تذکر: فایل صوتی جلسه ی مذکور موجود است.

خواندن 410 دفعه
Share this article

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز508
دیروز946
این هفته5723
این ماه16900
جمع بازدیدها304328

1398-10-28
Top