آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: هویت نظام اسلامی به ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام و غـدیر است

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: هویت نظام اسلامی به ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام و غـدیر است

هویت نظام اسلامی و شیعی ما، به ولایت امیرالمومنینعلیه السلام، غدیر و به تبع آن ولایت ائمه اطهارعلیه السلام است؛ دنیای اسلام نظام ما را با این هویت می‌شناسد و ما نیز افتخاری از این بالاتر نداریم.
حضرت آیت الله صافی، در گردهمایی مبلغان غدیر که با حضور طلاب و فضلای حوزه در مسجد مدرسه علمیه مرجع فقید آیت الله العظمی گلپایگانی‌(ره) برگزار شد، اظهارداشت: حرکت مبلغان دینی برای تعظیم بزرگترین شعائر الهی یعنی اعیاد غدیریه، گامی موثر در ترویج ولایت اهل بیت علیه السلام در جهان است.

وی افزود: با حرکتی که از سوی حوزه ایجاد شده و طلاب و فضلا در مقام بسط و گسترش امر ولایت، اعلام روز غدیر و تبیین این انتصاب الهی به تبلیغ در گوشه و کنار کشور می‌پردازند، در حقیقت هویت و شخصیت نظام ما را به جهان اسلام معرفی می‌کنند. هویت نظام اسلامی و شیعی ما، به ولایت امیرالمومنین علیه السلام، غدیر و به تبع آن ولایت ائمه اطهارعلیه السلام است؛ دنیای اسلام نظام ما را با این هویت می‌شناسد و ما نیز افتخاری از این بالاتر نداریم.

آیت الله صافی گلپایگانی با بیان اینکه هرچه تعظیم شعائر الهی در کشور بیشتر باشد، رحمت و نعمت الهی گسترده تر خواهد بود، عنوان کرد: قطعاً حرکت عظیم تبلیغی و جوش و خروش طلاب برای اعلام اعیاد غدیریه در سراسر کشور، موجب خوشحالی وجود حضرت ولیعصر(عج) خواهد شد. در باره غدیر و احادیث مربوط به آن، کتاب‌های فراوانی نوشته شده که دیگر جایی برای تردید در حدیث غدیر نیست، تاجایی که یک کتاب 29 جلدی در زمینه اسناد حدیث غدیر نوشته شده و حتی اهل سنت نیز در کتاب‌های معتبر خود به این مسئله اذعان دارند.

صافی گلپایگانی تاکید کرد: همه ایمان و اسلام به ولایت امام علیعلیه السلام است و هیچ کسی نمی تواند با وجود چنین احادیث متقن و آیات متعدد در زمینه ولایت ایشان، به این مسئله خدشه وارد کند، حتی بزرگترین علمای اهل سنت مانند احمد بن حنبل کتاب «فضائل امام علی‌علیه السلام» را تالیف کرده و به این مسئله اذعان دارد که هیچ کسی محبوب تر از علی در نزد پیامبر نبود.

وی با اشاره به برخی آیات قرآن کریم که به ولایت امام علی علیه السلام اشاره دارد، اظهار داشت: آیه مباهله، تطهیر و ولایت و ... همه به طور مستقیم به ولایت امیرالمومنین‌ علیه السلام اشاره دارد و هیچ کسی نمی تواند به این آیات کریمه خدشه وارد کند؛ چون خصوصیاتی که که در این آیات آمده مختص به حضرت علی علیه السلام است. در این ایام به جز عید غدیر، اعیاد دیگری مانند مباهله و خاتم بخشی نیز وجود دارد که حوزه و حوزویان باید این اعیاد را با برپایی نماز زنده نگه دارند.

این مرجه تقلید با بیان این که ولایت امیرالمومنین علیعلیه السلام این گونه نیست که بعد از ارتحال پیامبر اکرم آغاز شده باشد، تاکید کرد: این ولایت در زمان حیات پیامبرصلی الله علیه و آله و سلم نیز وجود داشته است؛ چون امام علی‌علیه السلام به منزله‌هارون برای موسی است.

وی افزود: البته با آمدن پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم رسالت ختم شد ولی با نزول آیه ولایت، ولایت امیرالمومنین علی علیه السلام در زمان حیات پیامبر اکرمصلی الله علیه و آله و سلم اعلام شد، این ولایت در طول ولایت پیامبر‌صلی الله علیه و آله و سلم است و رموزی دارد که شناخت آن از هرکسی ساخته نیست.

آیت الله صافی گلپایگانی در پایان خاطرنشان کرد: اعزام مبلغین در اعیاد غدیریه، تعظیم شعائر الهی است و به نوعی حیات مجددی به جامعه اسلامی می‌بخشد و مردم را زنده می‌کند و اگر خدای ناکرده این حرکت‌های عظیم متوقف شود، آرام آرام غدیر فراموش خواهد شد و هویت نظام اسلامی خدشه دار می‌شود.

خواندن 438 دفعه
Share this article

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز537
دیروز946
این هفته5752
این ماه16929
جمع بازدیدها304357

1398-10-28
Top