ابراز تأسف شدید آیت الله العظمی صافی گلپایگانی از اختلاس سه هزار میلیاردی

ابراز تأسف شدید آیت الله العظمی صافی از اختلاس3هزار میلیاردی

واقعاً براي مردم و جامعه نگران و ناراحت هستم؛ اين اختلاس نقص بزرگي براي دولت و جامعه می باشد؛ زيرا براساس آيين اسلام مصرف يك ريال از بيت المال هم جواب دارد، چه رسد به سه هزار ميليارد تومان اختلاس!؟

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، عصر روز گذشته در دیدار اعضای فراکسیون بیداری اسلامی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل روز كشور به خصوص اختلاس سه هزار ميليارد توماني،گفتند: من زماني كه اين موضوع را شنيدم بسيار ناراحت شدم. واقعاً براي مردم و جامعه نگران و ناراحت هستم. اين اختلاس نقص بزرگي براي دولت و جامعه به شمار مي آيد؛ زيرا براساس آيين اسلام حتي مصرف يك ريال از بيت المال هم جواب دارد، چه رسد به این كه سه هزار ميليارد تومان اختلاس شود!؟


ايشان تصريح كردند: بايد به گونه‌اي عمل كرد كه همه افراد در برابر كارهاي خود مسئول و امانت دار مردم باشند و يك ريال هم به غارت برده نشود و در غير راه اصلي آن مصرف نشود.
این مرجع تقليد با اشاره به نقش نمايندگان مردم در تصويب بودجه كشور، گفتند: اين كه شما بودجه‌ي مملكت را تاييد مي‌كنيد، بايد تمام دقت خود را به كار ببريد تا يك ريالِ به غير راه اصلي خود مصرف نشود، البته من در اين خصوص پيشنهادهايي داشتم كه اگر به آنها عمل مي‌شد به يقين اين نقص‌ها هم رفع مي‌شد و چنين مشكلاتي پيش نمي‌آمد.

*آن گونه مردم توقع دارند رسیدگی شود

معظم له تصريح كردند: اگر نمايندگان از روز نخست در خصوص برخي انحرافات بوجود آمده تذكر مي‌دادند و محكم در برابر اين كار مي‌ايستادند، هرگز چنين اختلاس سنگيني رخ نمي‌داد. همچنين قوه قضاييه هم بايد در اين باره به خوبي وارد مي‌شد و نبايد كوتاه مي‌آمد، بايد آن‌گونه كه مردم توقع دارند به اين مسأله رسيدگي كامل و قاطع شود.
حضرت آيت الله صافي، نقش قضات را در برخورد با جرایم بسيار مهم برشمرده و افزودند: قضات بايد با شجاعت و قدرت به دستورات اسلام عمل كنند و در برابر مفاسد بايستند تا اين گونه قانون‌شكني و دزدي در كشور اتفاق نيافتد.
ايشان تأكيد كردند: بايد همان شعارهاي روزهاي اول انقلاب را حفظ كنيم تا خداي نكرده ارزش‌ها در كشور ما ضعيف نشود و با عناوين نامربوط اين شعارها از بين نرود.

*از حقوق مردم دفاع کنیم

این مرجع تقليد خطاب به نمايندگان مجلس تصريح كردند: شما نقش مهمي در كشور داريد، موقعيت و مواضع خود را كم نشماريد. اين مقام و مسئوليت امانت الهي است كه از سوي مردم به شما سپرده شده و امروز حفظ اين موقعيت و فرصت به عهده خود شماست و بايد از حقوق مردم به خوبي دفاع كنيد.
معظم له ادامه دادند: قيام و قعود براي شما مسئوليت مي‌آورد، شما با تمام عالَم اسلام در ارتباط هستيد. نماينده مجلس، عظمت، شجاعت و اعتبارش به اظهارنظرش است و نمايندگان بايد نقاط ضعف را به خوبي شناسايي و به وظايف خود به درستي عمل كنند.
حضرت آيت الله صافي با اشاره به نزديك بودن انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلام خاطرنشان کردند: نمايندگي مجلس كاري بسيار مهم است؛ كساني كه به دنبال انتخاب شدن هستند بايد بدانند كه مسئوليت بسيار سنگيني را مي‌خواهند بر عهده بگیرند و آيا واقعاً مي‌توانند به وظيفه‌ي خدائي خود عمل كنند؟

*به خاطر رأی آوردن سکوت نکنید

معظم له خطاب به نمايندگان مجلس گفتند : گرچه زمان اندكي تا پايان دوره مجلس هشتم باقي مانده است؛ اما در همين مدت مي‌توانيد با مواضع درست خود قلب مقدس آقا امام زمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف) را خشنود كنيد. هرگز به اين فكر نباشيد كه اگر حرفي بزنم ممكن است در انتخابات بعدي رأي نياورم، اگر با اين تفكر به ميدان بيائيد، كار شما هيچ ارزشي نخواهد داشت.

حضرت آيت الله صافي در بخش ديگری از سخنان خود از تشكيل فراکسیون بيداري اسلامي در مجلس شوراي اسلامی قدرداني كرده و خاطرنشان ساختند: اين حركت شما كار بسيار ارزشمندي است كه آن را آغاز كرده‌ايد، بايد سنت‌هاي اسلامي را براي هميشه حفظ و به آن افتخار كنيد.

معظم له با اشاره به اين كه عمل به دستورات اسلام براي ما افتخار است، ادامه دادند: براساس تعليمات اسلامي اگر در يك كشور حتي يك نفر مسلمان هم باشد باز هم بايد از هويت اصيل اسلامي خود دفاع كند و به آن افتخار نمايد.

ایشان در ادامه در ادامه با اشاره به بیداری اسلامی در منطقه، تاکید کردند: مسلمانان هميشه بايد هوشيار و آگاه باشند، موقعيت، استعداد و قابليت‌هاي خود را به خوبي بشناسند و براساس همان تصميم بگيرند. اين موضوع از جمله مسائلي است كه اسلام و پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله وسلم) بر آن تاكيد فراواني داشتند و خوشبختانه اين بيداري در حال حاضر منطقه را فرا گرفته است.
این مرجع تقليد افزودند: آنچه در منطقه به عنوان بيداري اسلامي رخ داده, موج آن از كشور ما آغاز و هم اينك تمامي منطقه را فرا گرفته است و ملت‌ها بيدار شدند و دانستند كه مي‌توانند روي پاي خود بايستند و زير بار زور نروند.

حضرت آيت الله صافي به برخي از آيات و روايات در خصوص عزت مسلمين اشاره كرده و تأکید کردند: نبايد ممالك اسلام تحت سيطره، استضعاف و استعمار ديگران قرار بگيرد؛ زيرا اسلام چنين اجازه‌اي نمي‌دهد و مباني ديني ما با استثمار و استكبار مخالف است و آن‌را مخالف آزادي و حرّيت مسلمانان مي‌داند.

معظم له خاطرنشان كردند: اسلام به دنبال آزادي و عزت همه بشريت است و همه‌ بزرگان نيز براين مطلب تاكيد داشته‌اند و امروز نيز بايد اين مسأله در جهان اسلام به خوبي نمايان شود.
ايشان افزودند: خداپرستي و تعهد به احكام قرآن و اسلام توسط مسلمانان سبب شده تا بيداري، جهان را فرا بگيرد و اين اسلام عزيز است كه به مردم مسلمان فهماند كه مي‌شود از استعمار نجات يافت و اين گونه نيست كه هميشه زير سلطه‌ آمريكا و انلگيس بود و هرگز سخن نگفت.
این مرجع تقليد يادآور شدند: اسلام بهترين و كامل‌ترين برنامه‌ها را براي بشريت دارد و اگر مردم بخواهند به اين دستورات عمل كنند هميشه سربلند و پيروز خواهند بود؛ زيرا دين ما انسان ساز است و براي همه‌ مسائل برنامه دارد.

معظم له به شعارهاي اوائل انقلاب اشاره كرده و افزودند: قبل از انقلاب اسلامي برخي باورشان نمي‌شد كه بتوان در برابر سلطه‌ي دشمنان ايستادگي كرد و به استكبارستيزي پرداخت، انقلاب اسلامي وضعيت را تغيير داد و به همگان ثابت كرد اسلام دين كاملی است و عمل كردن به دستورات آن مي‌تواند انسان را از همه گرفتاري‌ها و سلطه‌ها نجات دهد و امروز نيز نداي اسلام و الله اكبر در كشورهاي اسلامي به راه افتاده و استكبارستيزي گسترش يافته است؛ به گونه ای شاهد مقابله با دشمنان ملت‌ها در مصر و ساير كشورهاي اسلامي هستيم.

*برای مصر حساب جداگانه ای باز کنیم

حضرت آيت الله صافي با اشاره به جايگاه كشور مصر ابراز داشتند: مصر از كشورهاي معتبر اسلام است و براي ما مايه‌ي شرمساري بود كه تحت استثمار باقي باشد و افراد نالايقي بر اين كشور حكومت كنند، سوابق مصر بسيار درخشان است؛ بر این اساس بايد براي مصر حساب جداگانه‌اي بازكنيم.
معظم له ادامه دادند: ما با همه كشورهاي اسلامي روابط معنوي و ديني داريم؛ ولي مصر براي ما اعتبار خاصي دارد. مظاهر اسلامي فراواني در اين كشور وجود دارد كه يكي از آنها مسجد رأس الحسين عليه‌السلام است كه به گفته متولّي اين مسجد در سال گذشته بيش از يك ميليون عريضه به اين مسجد ارسال شده است كه نشان از علاقه بي‌نظير مردم مسلمان به اين مكان مقدس دارد، همچنین جلوه‌هاي ديگري از محبت مردم مصر به اهل بيت عليهم‌السلام نيز در مصر وجود دارد و براي ماهم محترم است.
ايشان با اشاره به مداخله غرب در منطقه گفتند: اين كه مشاهده مي‌شود كشورهاي سلطه‌گر به تحولات منطقه چشم دوخته‌اند، بي‌دليل نيست؛ زيرا منافع آنها تا به حال از اين كشورها تأمين مي‌شد؛ به همين دليل تلاش دارند تا به بهانه‌هاي مختلف دوباره در منطقه وارد شده و به گونه‌اي از آنها بهره بگيرند.
معظم له ادامه دادند: كشورهاي سلطه‌گر در تلاشند مسير تحولات منطقه را منحرف كنند، بنابراین سران اين انقلاب‌ها بسيار هوشيار باشند تا در دام استكبار نيافتند و خداي نكرده بيداري اسلامی راه خود را منحرف نكند.

* هويت اسلامي خود را حفظ كنيم

این مرجع تقليد به بيان دستورات اسلامي در خصوص مقابله با ظلم ستيزي اشاره كرده و افزودند: ظلم‌پذيري هميشه خلاف تعليمات اسلامي است، ما بايد هويت اسلامي خود را براي هميشه حفظ كنيم. بيش از يكصد سال است كه استكبار به دنبال اسلام‌زدايي است و از زمان مشروطيت اين كار را آغاز كرد. در حكومت پهلوي نيز ادامه داشت و در بسياري از كشورهاي اسلامي اين روش را دنبال كرد؛ اما مردم متدين و مسلمان با بيداري و آگاهي خود از مواضعشان دفاع كردند و در هر وضعيتي در برابر استكبار ايستادند تا امروز اين موفقيت بزرگ را بدست آوردند.

ايشان در پايان بر روابط هر چه بيشتر مسلمانان كشورهاي اسلامي تاكيد فراوان داشتند و خاطر نشان كردند: اوضاع كشورهاي اسلامي در حال حاضر در حد انتظار نيست، بايد كاري كرد كه ديگر پاي ديكتاتورها به كشورهاي اسلامي باز نشود.
در ابتداي اين ديدار دكتر سيد شهاب الدين صدر نائب رئيس مجلس شورای اسلامی، گزارشي درباره تشكّل فراکسیون درباره بيداري اسلامي و برنامه‌هاي مهم این فراکسیون ارائه داد.

خواندن 462 دفعه
Share this article

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز521
دیروز946
این هفته5736
این ماه16913
جمع بازدیدها304341

1398-10-28
Top