پیام آیت الله العظمی صـافی گلپایگانی به همایش بزرگداشت آیت الله آقا نجفی اصفهانی

مروم آقا نجفی همواره حافظ استقلال مسلمین بود

بسم الله الرحمن الرحیم

«لولا من یبقی بعد غیبة قائمنا علیه‌السلام من العلماء الداعین الیه و الدالین علیه و الذابین عن دینه ... لما بقی أحد الا ارتد عن دین الله.»

السلام علیكم و رحمة الله

با عرض ادب و احترام خدمت حضار محترم، علماء اعلام و دانشوران و نخبگانی كه در این اجتماع ارزشمند حضور دارند، و با سلام و تحیت به روح پاك مجاهد بزرگ مرحوم آیت الله العظمی آقای حاج شیخ محمد تقی نجفی اصفهانی كه از مفاخر عالی‌مقام و رجال فضیلت و نوابغ علم و عمل و زعامت بود.


روایت شریفه‌ی فوق را - كه بر شخصیت جامع و مواضع مرضیه ایشان در نصرت دین و دفاع از حریم حق و جهاد در راه اعلاء كلمة الله و پاسداری از حدود و ثغور اسلام انطباق دارد- ترجمه می‌نمایم:

حضرت امام هادی‌علیه‌السلام می‌فرماید: «اگر در عصر غیبت قائم ما علیه‌‌السلام عالمی نباشد كه به آن حضرت دعوت نماید و مردم را راهنمائی كند و از دین او دفاع نماید، مردم از دین خدا مرتد می‌گردیدند.»؛ یعنی بقاء دین و ماندن مردم در خط اسلام، به واسطه‌ی وجود این علماست.


توصیفی بالاتر و برتر از این توصیف نیست؛ حفاظت از دین مبین، مبارزه با بِدَع و مبدعین و ظلم ظالمین و مستكبرین، نفی استضعاف و استبداد و استحقار، امر به معروف و نهی ازمنكر و حمایت از ضعفاء و مظلومین؛ اینها صفاتی است كه هر عالم و فقیه و زعیم دینی باید به آن متجلی و آراسته باشد.


در دوران طولانی غیبت كبری حضرت بقیةالله الاعظم ارواح العالمین له الفداء كه برای شیعه، دورانی تلخ و همراه با فراق و هجران است، و دشمنان تشیع، با نقشه‌های مختلف درصدد اجرای اهداف شوم خود بوده و گروهك‌های منحرف و فرقه‌های ضاله را تأسیس و ترویج ‌نموده‌اند، تنها علمای مجاهد و فداكار و آگاه و بیدار هستند كه در مقابل این همه تهاجم فرهنگی، مانند سدّی محكم ایستاده و حتی بعضی از آنان با نثار خون پاك خود از شجره طیبه ولایت و امامت دفاع نمودند و یا با تألیف كتاب و نشر معارف نورانی اهل بیت‌علیهم‌السلام به هدایت و ارشاد مردم پرداخته و آنان را از انحراف و كج‌روی‌ها و ضلالت عقیده نجات دادند. جزاهم الله عن الاسلام و أهله خیر الجزاء.

از جمله این عالمان مجاهد و بیدار، مرحوم آیت الله العظمی آقای نجفی اعلی‌الله‌مقامه می‌باشد كه در شعب مختلف فضائل؛ از عبادت و اخلاق حمیده، شخصیتی عالیقدر و صاحب نبوغ بود، ولی این همه صفات عالی تحت الشعاع مقامات و مواضع جهادی و امر به معروف و نهی از منكر ایشان است كه همواره مانع از تحریف دین، ابطال مبطلین و تسلط مستكبرین و حافظ استقلال مسلمین بود.

خداوند متعال بر علو درجات آن مرد بزرگ و پدر و جد و عم عالیقدر و برادران بلندپایه‌اش كه همگان انوار درخشان و انوار تابان علم و عمل و جهاد و زعامت‌اند بیفزاید، و امروز ما را به انجام وظیفه كه همان حفظ میراث گران‌بهای تشیع و گنج‌های معنوی و علمی علما و فقها و ادای احترام به ساحت آن بزرگواران است هدایت نماید.سوم ذی القعده1432  
لطف الله صافی گلپایگانی

خواندن 414 دفعه
Share this article

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز543
دیروز946
این هفته5758
این ماه16935
جمع بازدیدها304363

1398-10-28
Top