عده‌اى با پول بیت‌المال به مقدسات جسارت مى‌کنند! / آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

عده‌اى با پول بیت‌المال به مقدسات جسارت مى‌کنند!

چرا باید به‌نام روشن‌فکرى همه مقدسات اسلام زیر سؤال برود؟! این اشخاص از کجا پیدا شدند که این چنین به احکام الهى حمله مى‌کنند و هر روز در صدد تغییر هویت اسلامى جامعه هستند؟! چرا قوه‌قضائیه و دادستانى به وظیفه اصلى خود عمل نمى‌کنند؟!

حضرت آیةاللّه صافى گلپایگانى در دیدار جمعى از طلاب مدرسه علمیه خاتم الاوصیا، مطالب مهمى را پیرامون فضیلت ماه مبارک رمضان، فلسفه دعا و نیایش، ضرورت بهره‌بردن از آثار و برکات این ماه بزرگ و هم‌چنین اهانت بعضى از سست‌عقیده‌ها و روشن‌فکران تصنعى به مقدسات اسلامى بیان کردند.

معظم‌ له با انتقاد از رویکرد دین‌ستیزى مجله‌اى که اخیراً با پول بیت‌المال مسلمین و در تیراژ بسیار زیاد و به طور رایگان منتشر گردیده است، گفتند: عده‌اى به جاى این‌که مشکلات مردم مانند گرانى، تورم، بیکارى و... را برطرف کنند، به مقدسات جسارت مى‌کنند. اهانت بزرگى که بعضى از نویسندگان این مجله به ساحت مقدس اسلام کرده‌اند، دل هر انسان مؤمن و شیعه امیرالمؤمنین علیه‌ السلام را به درد مى‌آورد.


معظم‌له با بیان این که همه مسئول‌اند و باید از دین در مقابل این هجمه‌ها دفاع کنند، ادامه دادند: چه شده است که عده‌اى در این زمان به خود جرئت مى‌دهند این چنین به مقدسات مذهب توهین کنند؟! چرا قوه‌قضائیه و دادستانى به وظیفه اصلى خود عمل نمى‌کنند؟ چرا باید به‌نام روشن‌ فکرى همه مقدسات اسلام را زیر سؤال برد؟! این اشخاص از کجا پیدا شدند که این چنین به احکام الهى حمله مى‌کنند و هر روز در صدد تغییر هویت اسلامى جامعه هستند؟


حضرت آیةاللّه صافى با بیان این که این اشخاص، قلب مقدس امام زمان عجل‌ اللّه‌ تعالى‌ فرجه‌ الشریف را آزردند، تأکید کردند: باید قوه قضائیه این افراد را تعزیر کند تا براى کسانى که قصد تعرض به مقدسات را دارند، درس باشد. این آقایان نمى‌دانند که مملکت صاحب دارد و این‌ جا مملکت امام زمان علیه‌السلام و مملکت هزاران شهید انقلاب اسلامى است.

این مرجع تقلید با بیان این که حجاب و چادر براى زن افتخار است و کرامت و شخصیت واقعى زن در حفظ حجاب، عفاف و عدم اختلاط زن و مرد است، تأکید کردند: مردم مسلمان ایران هرگز فریب این اشخاص را نمى‌خورند و با هوشیارى و بیدارى و با امر به معروف و نهى از منکر، از دستورات شرع مقدس اسلام و آرمان‌هاى مقدس نظام اسلامى دفاع مى‌کنند.


معظم‌له در ادامه با استشهاد به آیات و روایات متعدد درباره ماه مبارک رمضان و اهمیت دعا، گفتند: مهم‌ترین فایده‌اى که این ماه براى انسان دارد، رسیدن به عالى‌ترین مقام عبودیت و بندگى، معرفت، خودسازى و تکامل روح و جان انسان است، که وجود این همه آداب انسان‌سازى، خود دلیل اکمل است بر این که دستورات اسلام همه از عالم غیب و مطابق با فطرت پاک انسانى مى‌باشد.


ایشان با اشاره به فواید و برکات این ماه شریف، افزودند: در این ماه با تلاوت قرآن کریم و استفاده از ادعیه وارده از معصومین علیهم‌السلام، روح ایثار، گذشت، فداکارى و مواسات با برادران دینى در انسان پدید مى‌آید و رذایل اخلاقى از بین رفته و انسان با اطاعت از فرمان الهى به درجه اعلاى بندگى مى‌رسد.

حضرت آیة اللّه صافى‌ گلپایگانى با تأکید بر الگوبردارى از شیوه و منش زندگى مولاى متقیان على علیه‌ السلام، اظهار داشتند: نکته مهمى که ما باید از این ماه بزرگ برداشت کنیم، شناخت روش و سیره ائمه معصومین علیهم‌السلام، به‌خصوص مولاى متقیان حضرت امیرالمؤمنین علیه‌ السلام مى‌باشد. روش حکومت‌دارى، عبادت، زهد و پارسایى آن بزرگوار براى همه درس است و محاسبه‌ نفس، تواضع، انکار منکر و ابطال باطل از ویژگى‌هاى مهم و آموزنده‌ آن حضرت مى‌باشد.

این مرجع تقلید در ادامه افزودند: عدالت به معناى واقعى کلمه را آن امام مظلوم در جامعه پیاده کردند؛ عدالتى که فقط با عمل و رفتار قابل تحقق است، نه این‌که فقط شعار بدهیم و به آن عمل نکنیم.


حضرت آیة اللّه صافى در توصیه‌اى به طلاب، خاطرنشان کردند: در حالى که مشغول تعلیم و تدریس هستید، باید به آن چه در جامعه مى‌گذرد، توجه داشته باشید و بدانید که دشمن از فرصت‌هاى مختلف درصدد ضربه‌زدن به اسلام و نظام اسلامى و باورهاى دینى مردم است.

ایشان در پایان با تقدیر از طلاب محترم مدرسه خاتم‌الاوصیا صلى‌ اللّه‌ علیه‌ وآله‌ وسلم اظهار داشتند: شما خودتان را به امام زمان علیه‌السلام فروخته‌اید و سرباز آن آقا مى‌باشید، سعى کنید رضایت حضرت را با درس‌خواندن، تهذیب نفس، کسب اخلاق حمیده اسلامى و بیان صحیح احکام و تبلیغ دین به‌دست آورید.

خواندن 418 دفعه
Share this article

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز515
دیروز946
این هفته5730
این ماه16907
جمع بازدیدها304335

1398-10-28
Top