پیام تسلیت آیت الله صافی به مناسبت ارتحال آیت الله امامی

انا لله و انا الیه راجعون

روح بلند پدر مهربان و دلسوز و زعیم حوزه‌ی علمیه‌ی اصفهان، علامه نامدار، آیت کبرای حق حاج سید حسن فقیه امامی به ملکوت اعلی پیوست و با اجداد طاهرینش هم‌نشین گشت و حسن اولئک رفیقا عالمی کامل، فقیهی جامع، مفسری بزرگ و متکلمی چیره از آن سوی وادیهای عالم، به هنگام سکوت نمادی از آرامش یک بحر عمیق که گنج‌ها و لؤلؤ و مرجان دربرداشت و به هنگام سخن از صلابت یک بحر مواج حکایت می‌کرد. شخصیتی که علم و تقوی را در هم آمیخت و سینه‌ی سوخته‌اش هوسگاه پرواز کبوتران مکتب نورانی امام صادق علیه السلام شد . سیمای نورانی و ملکوتی از کوهی عظیم از علم و حکمت و معرفت داشت اما کتوم، صبور، بی ادعا، با سکوت و گذشت و حیرت انگیزتر، مظلوم و مظلوم و مظلوم و ... که مظلومیتش جگر سوخته‌ی ستم‌دیدگان این شهر و دیار را بی‌تاب کرده بود و با قلبی مطمئن و آرام چونان اقیانوس آرام .


انگار زبان حال او از جور روزگار با زمزمه‌های غم‌انگیزی که آسمان را می شکافد به گوش دل‌های شوریده حال پروانه‌گان شمعش می‌نشیند که می‌گوید:

 

دل غمدیده‌ی ما در جهان غم خوار هم دارد    ***    برای راز دل، دل محرم اسرار هم دارد
سخن بسیار دارد دل ز جور روزگار اما     ***    اگر گوید سخن داند ضرر بسیار هم دارد
نمی گویم به غیر از حق به عالم گرچه می دانم     ***    که گوش از بهر بشنیدن در و دیوار هم دارد

 

ما این مصیبت عظیم را به جان جهان امام زمان(عج) و بیت معظم و معزز آن عزیز عزیزان قدس سره، مخصوصاً به آقازادگان مکرم بالاخص به عزیز دلمان خلف صالح و دانشمند آن بزرگوار حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مهدی فقیه امامی تسلیت عرض می نماییم.

او رفت و از هم و غم دنیا راحت شد اما داغ هجران او دل شاگردان و ارادتمندان و بی‌نوایان این شهر را سوزانده آن جان‌سوز آنها به دامن شرر بار خیره‌سران گستاخ به ساحت مقدس او خواهد نشست و این لکه‌ی ننگ برای همیشه در تاریخ دنیا بنام آنها ثبت خواهد شد.
و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون.


مجموعه‌ی دارالصادق اصفهان
علی صافی اصفهانی    
89/12/20  

faghih-emami    

خواندن 360 دفعه
Share this article

درباره ما

آيت الله حاج شيخ علي صافي اصفهاني(سرپرست مجموعه ي دارالصادق اصفهان)

مؤسسه دارالصادق (عليه السلام) با قاطعيت تمام اعلام مي کند که يکي از اهداف اين مؤسسه مبارزه فرهنگي با انحراف و منحرف و با بدعت ها و پاسداري قاطع از مکتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) است و تنها به قرآن و عترت تکيه دارد و از آنها کمک مي گيرد و لاغير، لذا در اين راه مقدس هيچگونه ترس و واهمه اي به خود راه نمي دهد و...

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon- اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، ابتدای کوچه لاله ، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

 telephone  32317981 ، 03132317982  

 

   linkdin2  googleplus22  telegram4  twitter2  instagram2  facebook2

 

آمار بازدید کنندگان

امروز1201
دیروز835
این هفته2036
این ماه32058
جمع بازدیدها107374

1398-05-01
Top